přestupové tahanice

Nová smlouva pro Kangu? Jednáme, zní ze Sparty. Ta se loučí s Graiciarem

Guélor Kanga
Zdroj: profimedia.cz
Guélor Kanga
Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 10. 7. 2020
Téma:

Letenští úspěšně zakončili letošní fotbalovou sezonu a splnili si jarní cíle, totiž vyhrát v MOL Cupu a umístit se třetí v lize. Nicméně, jak bude vypadat jejich kádr v příští sezoně, je velká neznámá. Určitě v něm nebude útočník Martin Graiciar, na kterého Sparta nevyužila opci. Nadále se také řeší setrvání Guélora Kangy.

Kmenový hráč Fiorentiny Martin Graiciar zavítal na Letnou na začátku sezony. Odehrál však pouze osm zápasů a po restartu soutěže pro zranění nehrál vůbec. Jeho roční hostování je tak u konce a Letenští navíc v pátek oznámili, že nevyužijí opci na jeho trvalý přestup.
 

Nicméně kroky jednadvacetiletého forvarda nemusí směřovat zpátky do Itálie.

 

Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík totiž nedávno potvrdil, že o jeho služby mají zájem i sešívaní. Stejně tak o dvojici hráčů z Liberce – Ondřeje Karafiáta a Jana Kuchtu.
 

Velký otazník pak panuje okolo Guélora Kangy. Sveřepý Gaboňan patřil v letošní sezoně k jasným lídrům Sparty, nedávno také gestem ukázal, že by mu nevadilo v letenském týmu zůstat. Musela by však přijít adekvátní smlouva s pěkným platem. V jiném případě odejde autor letošních 12 branek v létě jako volný hráč.

 

 


„Nadále platí, že probíhají jednání. To je vlastně nad rámec téhle informace ohledně Guélora Kangy a Dávida Hancka. Více zatím nemůžeme komunikovat,“ potvrdil v pátek zájem Sparty o jeho setrvání tiskový mluvčí Ondřej Kasík, který zároveň zmínil druhé hojně skloňované jméno, a to sice slovenského obránce Dávida Hancka.

 

22letý stoper je taktéž kmenovým hráčem italské Fiorentiny. Po snovém jaru, kdy se Hancko vypracoval mezi opory, však Sparta usiluje, aby na Letné zůstal. Opci, která se však pohybovala na české poměry astronomických 160 milionech však uplatnit nedokázala a hledá jiné alternativy přestupu.

"Nejspíš by musel sám přispět nějaké peníze, aby jej Fiorentina pustila," řekl s úsměvem po vítězném zápasu Sparty nad Jabloncem trenér Václav Kotal.

 

Tak jako tak, případná ztráta těchto dvou elitních hráčů by byla pro Spartu dost značná a během letní pauzy, která je kvůli koronaviru kratší než obvykle, bude velmi složité najít adekvátní náhradu, která by se dokázala rychle etablovat na jejich hru.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Element (419)

   00:00 00:15
   00:15

   Šachtar Doněck - VfL Wolfsburg

   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   04:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   04:35

   NHL: Winnipeg Jets - Calgary Flames

   08:55

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   00:05 00:35
   00:35

   NHL: St. Louis Blues - Vegas Golden Knights

   03:05

   NBA: Houston Rockets - Los Angeles Lakers

   09:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   09:30

   Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   10:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

Celý program