Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
Skok Aleš
Aleš Skok
31.1. 2021 19:43

Hokejisté pražské Sparty nadále vévodí extraligové tabulce. V posledním zápase uspěli na ledě Zlína. O vítěznou sérii přišel Liberec, který doma padl s Olomoucí. Druhý je stále Třinec, který přestřílel Karlovy Vary. V trápení pokračuje českobudějovický Motor, který doma padl vysoko s Mladou Boleslaví.

Sparta nezačala ve Zlíně zrovna ideálně. Už po čtyřech minutách prohrávala po gólu Vopelky. Jenže třemi góly během tří minut skóre otočila. Domácí ještě snížili před první pauzou, ale nakonec padli 2:4. Pražané jsou tak stále první o dva body před Třincem.

Ten si poradil na domácím ledě s Karlovými Vary. Ty přestřílel v poměru 6:3, hlavně díky druhé třetině, ve které Oceláři skórovali hned čtyřikrát.

Po pěti vítězstvích prohráli Bílí Tygři z Liberce. Ti překvapivě doma padli s Olomoucí 1:2. Neuspělo ani pardubické Dynamo, které se ani jednou neprosadilo v Plzni a padlo 0:3. Hradec Králové vyhrál ve Vítkovicích 4:3 po samostatných nájezdech.

Komu se letos vůbec nedaří, to je nováček z Českých Budějovic. V Budvar aréně prohráli s Mladou Boleslaví vysoko 2:6. Středočeši vedli už po první třetině o tři góly a zbytek zápasu si pohlídali s naprostým přehledem.

Nedělní výsledky Tipsport extraligy:

Madeta Motor České Budějovice - BK Mladá Boleslav 2:6 (0:3, 2:2, 0:1)
Branky: 28. D. Voženílek (Z. Doležal), 32. Plášil (Holec, D. Voženílek) – 10. J. Stránský, 13. Bernad (Dlapa, Šťastný), 17. Allen (A. Zbořil, Lunter), 21. Šťastný (A. Zbořil, Hrbas), 31. Kotala (Cienciala, Jääskeläinen), 50. J. Stránský (Flynn).

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 28. Gríger (Najman) – 43. Ondrušek (Nahodil), 48. Ostřížek (Olesz, Škůrek).

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 6:3 (1:1, 4:1, 1:1)
Branky: 2. M. Kovařčík (D. Musil, Špaček), 21. Gernát (P. Vrána), 29. M. Stránský (TS), 31. Rodewald (Špaček, Gernát), 33. M. Kovařčík (Špaček, M. Stránský), 43. Martin Růžička (Marcinko, Hrňa) – 7. Vondráček (Osmík), 22. Flek (Šenkeřík), 51. Weinhold (Černoch, Kohout).

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 2. Eberle, 36. Rob (Přikryl, Stříteský), 58. Kvasnička (Gulaš, Kodýtek).

HC Vítkovice Ridera - Moutfield HK 3:4 s.n. (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 10. Fridrich (Schleiss), 34. Hruška (Fridrich, Pyrochta), 55. Fridrich (Stach, Schleiss) – 13. Perret (Koukal), 19. Lev, 33. Smoleňák (Blain, Nedomlel), rozh. náj. Cingel.

PSG Berani Zlín - HC Sparta Praha 2:4 (2:3, 0:0, 0:1)
Branky: 4. Vopelka (Kubiš, Fořt), 20. Karafiát (Gazda, Svoboda) – 10. M. Jandus (Horák), 11. Kudrna (Vitouch), 12. Tomášek (Rousek, O. Němec), 42. Pech (Buchtele, Říčka).