Sparta ve druhé půli selhala. V domácí odvetě musí dohnat manko

Zklamaný Adam Hložek po nevyužité šanci proti Rapidu
Jakub Martinovský
20.7. 2021 22:27

Zápas dvou různých poločasů nabídlo úvodní střetnutí mezi Spartou a Rapidem Vídeň ve třetím předkole Ligy mistrů. Sparťané měli navrch v první půli, ale v té druhé selhali a vedení, které získali už na začátku utkání, ztratili. Po prohře 1:2, tak musí za osm dní na Letné nutně zvítězit alespoň o jednu branku, aby udrželi šanci na postup.

Fotbalisté Sparty vstoupili do utkání opravdu skvěle. Bořek Dočkal si při standardní situaci přiťukl míč se spoluhráčem, přiblížil se pokutovému území a následně našel úplně volného Ladislava Krejčího mladšího, který na malém vápně už věděl, kam má hlavou zamířit. Letenští tak šli do vedení už ve třetí minutě.

Zápas se hrál od samého začátku nahoru dolů a ani jeden z týmů se příliš nesoustředil na defenzívu. Což Spartě pomohlo se v 11. minutě dostat do další velké šance. Wiesner poslal nebezpečný míč z pravé strany do vápna, kde ale Hložek ani Krejčí starší nedokázali přesně zakončit.

Po necelé půlhodině hry se blýskl sparťanský brankář Florin Nita. Ljubičič vyslal pořádně tvrdý projektil z pětadvaceti metrů a rumunský brankář jej efektním a hlavně efektivním zákrokem vyrazil mimo branku.

Obrovskou šanci na zdvojnásobení vedení měl aktivní Wiesner. Prosmýkl se mezi obránci, ale tváří v tvář gólmanovi Rapidu se neprosadil. Do kabin se tak šlo za zaslouženého sparťanského vedení 1:0.

Druhý poločas byl ale v podání Sparty výrazně horší. V podstatě se pouze bránila a úplně rezignovala na ofenzivu. Srovnat skóre mohl v 55. minutě Kara, ale v tomto případě ještě Nita Spartu zachránil. To se mu ale nepovedlo o osm minut později, kdy ho velmi povedeným dloubáčkem překonal Christoph Krasmullner.

Ke stejnému hráči se snesl centr z levé strany v 71. minutě a povedeným volejem ho poslal za záda bezradného Nity. Rapid tak využil výrazně zlepšeného výkonu a otočil skóre. Celé akci předcházela velmi laciná ztráta Bořka Dočkala.

O chvíli později mohl srovnat Hložek, ale v nadějné pozici hlavou netrefil míč optimálně, a tak zamířil mimo branku. Stejný hráč pak utekl obraně, vysmýkl se obránci, který jej držel za dres, protiútok nakonec nevyřešil ideálně.

Rapid Vídeň - Sparta Praha 2:1