Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal Řádění ultras

Sparta pyká za fanoušky! Slavia si trest vyslechne později

Takhle řádili fanoušci Sparty při derby
Zdroj: profimedia.cz
Takhle řádili fanoušci Sparty při derby

Po změně na trenérské židli musí fotbalisté Sparty zkousnout další nepříjemnost. Za nesportovní chování fanoušků ve středečním derby budou dva zápasy hrát bez svých příznivců. Navíc klub musí zaplatit pokutu ve výši 100 tisíc korun. Trest nejspíš nemine ani druhou stranu. Leč zástupci Slavie se z jednání Disciplinární komise omluvili a flastr se dozví až za týden.

Důvodem, proč Disciplinární komise potrestala fanoušky Sparty, je vhazování pyrotechniky na hrací plochu. Letenské tak nepodpoří její příznivci při sobotní premiéře Michala Horňáka v pozici hlavního kouče při zápase v Opavě. Zároveň ani v prvním venkovním duelu nadstavbové části Fortuna ligy.

„Fanoušci Sparty se okamžitě po skončení podmínky dvakrát po sobě při venkovním utkání dopustili vhazování pyrotechniky na hrací plochu, v druhém případě vedoucí i k přerušení utkání. Proto jsme přistoupili k uložení nepodmíněného trestu na dvě soutěžní utkání," konstatoval předseda disciplinárky Richard Baček.

Fanoušci Slavie a jejich řádění při derby - ilustrační foto
Zdroj: profimedia.cz Fanoušci Slavie a jejich řádění při derby

„Disciplinární komise již jednou fanouškům Sparty z podobných důvodů zakázala výjezd na jedno utkání. Nakonec jsme z důvodu časové prodlevy mezi přestupkem (utkání v Příbrami) a následujícím venkovním utkání (na Dukle) přeměnili trest na podmíněný. Doufali jsme, že podmíněný trest bude fungovat jako prevence, bohužel k tomu nedošlo," dodal Baček

Za týden se bude disciplinárka také zabývat chováním asistenta trenéra Slavie Pavla Řeháka, který se při pohárovém semifinále pokusil napadnout Martina Frýdka. Záložník Sparty byl totiž vyloučen za ostrý zákrok na Josefa Hušbauera, ale po zásahu videorozhodčího byl trest změněn na žlutou kartu a Frýdek mohl pokračovat v utkání.

Pokutu 100 tisíc korun musí zaplatit Opava. Klub dostal trest za pyrotechniku při ligovém utkání s Olomoucí. Slezský celek je navíc na dva měsíce v podmínce a hrozí mu uzavření čtyř sektorů na jedno soutěžní utkání.

Potrestán byl také sportovní manažer Slovácka Veliče Šumilikoski, který za urážlivé chování k rozhodčím po duelu s Libercem dostal pokutu 50 tisíc korun a šest zápasů nesmí vykonávat žádnou funkci. „Šlo už o třetí podobný prohřešek v sezoně a museli jsme přistoupit k trestu na samé horní hranici," uvedl Baček
 

 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Metz - AS Monaco

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   NBA 2019

   12:30

   Cape Pioneer Trek

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Melbourne Darts Masters

   11:30

   Ligue 1 Preview (2)

   12:00

   UFC Connected (6)

   12:30

   MAXI TIP Poker Tour (12)

   13:00

   Fotbal: LA Galaxy - Seattle Sounders FC

   14:40

   Cyklomagazín (3)

Celý Program