Týmy berou bod

Sparta přišla o dvougólové vedení a remizovala s Jabloncem

Sparta remizovala s Jabloncem

Fotbalisté Sparty přišli v 16. kole Fortuna ligy o vedení 2:0 a nakonec mohli být rádi aspoň za remízu 2:2. Na dalších stadionech remizovala Příbram s Opavou 0:0. Tři body za vítězství nad Olomoucí získali fotbalisté Zlína.

Sparťané šli do brzkého vedení zásluhou Libora Kozáka, který už v 5. minutě otevřel skóre. Celou situaci však musel posvětit videorozhodčí, jelikož čárový původně mával ofsajd. Sudí Královec však následně branku uznal a hosté vedli 1:0.

V sedmnácté minutě se navíc parádně trefil kapitán Sparty Martin Frýdek a Jablonec tak po necelých 20 minutách prohrával už o dva góly.

Do druhého poločasu však Jablonec poslal jejich klíčového hráče – Jana Matouška, který utkání začal trošku překvapivě pouze na lavičce. Jednadvacetiletý útočník se navíc hned po minutě pobytu na hřišti trenérovi odvděčil, když svoji střelou z první propálil gólmana Heču.

Kromě Matouška posílil Jablonec do druhého poločasu i Jana Chramostu a i jeho střídání se vyplatilo. V 74. minutě se totiž právě devětadvacetiletý forvard prosadil parádní patičkou a srovnal stav utkání na 2:2.

Jablonec v závěru mohutně tlačil a toužil utkání otočit. Gól Jugase v nastaveném čase však kvůli útočnému faulu neplatil a oba týmy tak berou bod za remízu 2:2.