Tisková konference

Sparta stále myslí na titul. Během pauzy odstraňovala triviální chyby

Otava redakční fotka
Marek Otava
Předevčírem 15:25
Téma:

Fotbalová Sparta své cíle před začátkem rozhodně nemění. I když momentálně ztrácí na Slavii sedm bodů, chce se ještě porvat o titul. Náladu jim však kazí stále velký počet zraněných hráčů.

"Cíle zůstávají stejné jako na začátku, základem je rozvoj hráčů i celého týmu. Z klubového pohledu nás pak zajímá obhajoba českého poháru a v lize skončit lépe než v předchozích sezonách, tedy na prvním nebo druhém místě," zmínil ve stručnosti stěžejní cíle Sparty do jarní části sezony sportovní ředitel Tomáš Rosický.

 

Na vedoucí Slavii ztrácí Sparta aktuálně sedm bodů, v lize pak před ní figuruje ještě Jablonec, na kterého Letenští ztrácejí bod. Sparta má ale k dobru jeden odložený zápas, který sehraje 20. ledna, tedy tři dny po prvním jarním utkání s Baníkem Ostrava.

 

Problémem pro třetí tým Fortuna ligy však před začátkem jara stále zůstávají zranění, která Spartu sužovala už během podzimu. Dlouhodobě mimo je zejména stoper Lukáš Štětina a talentovaný Adam Hložek, který by ale mohl ke konci ledna začít s tréninkem.

 

"Podle posledních zpráv od doktorů by mohl začít s tréninkem někdy kolem konce ledna a začátku února. Adam teď trénuje to, co mu zranění dovolí. Nejdůležitější ale je herní praxe a návratu ani příliš nesvědčí aktuální složitý terén," zmínil trenér Václav Kotal složité sněhové podmínky, se kterými se budou muset kluby při netradičním startu jara vypořádat.
 

Letenští během krátké pauzy také do týmu zatím nikoho nepřivedli

 

"O případném posílení uvažujeme a sledujeme hráče na postech, které potřebujeme. Ale ta doba na přípravu je krátká, takže momentálně mě zajímají zejména ti hráči, co naskočí do základní sestavy," dodal zkušený kouč, kterému nejvíc vadilo, že Sparta na podzim dělala občas triviální chyby a zbytečně ztrácela míče, což soupeř často trestal.

 

"Slabší týmy nás z těchto ztrát třeba nepotrestaly, ale ty silnejší, jako Slavia a Plzeň či týmy v Evropě, nás dokázaly potrestat. Snažili jsme se tedy zejména během pauzy zapracovat na odstranění těchto chyb," uzavřel Kotal.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

   22:05 00:50
   00:50

   Petr Mrázek - český gólman v NHL

   01:05

   NHL: Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes

   03:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Boston Bruins

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

   20:55 22:55
   22:55

   NBA - akce měsíce

   23:05

   NBA: San Antonio Spurs - Houston Rockets

   01:30

   Rychlá kola (1)

   02:00

   Czech rally 2020 (7)

   02:30

   Florbal: TPS - Oilers

Celý program