fotbal epojisteni.cz liga

Sparta ovládla horké derby s Duklou. Na Julisce neinkasovala

Sparta Dukla

Fotbalisté pražské Sparty zvítězili v malém pražském derby na hřišti Dukly 2:0 a vrátili se tak do čela neúplné tabulky. Oba góly zařídil Martin Frýdek ve druhém poločase.

Do první větší šance se v deváté minutě dostala Sparta. Brankář Hroššo přodloužil míč z rohového kopu jen k Šuralovi, který ho však v pádu nepřekvapil. V patnácté minutě hosté několikrát zaváhali v šestnáctce a málem inkasovali. Koubek konečky prstů vytáhnul Tetourovu střelu na tyčku a osamocený Olayinka z dorážky trestuhodně minul.

Sparťanům se nedařilo najít správný rytmus, jakoby měli stále v nohách čtvrteční odvetu 4. předkola Evropské ligy se Sönderjyske (3:2). Ani Dukla ve třicetistupňovém vedru nedokázala své akce dotáhnout do konce.

V úvodu druhé půle domácí pohrdli další obrovskou šancí. Míč po dlouhém autu propadl k volnému Štetinovi, který zblízka zamířil nad břevno. O chvíli později slovenský stoper těsně minul tvrdou ranou z přímého kopu.

Sparta se sice po změně stran herně trápila, ale v 58. minutě se trochu šťastně ujala vedení. Z velké dálky napřáhl Frýdek, na jehož pokus tečovaný Považancem si Hroššo sáhnul, ale zastavit ho nedokázal.

V 78. minutě to byl opět Frýdek, který v šestnáctce převzal přihrávku od Váchy a po otočce se prosadil umístěnou střelou. Sparťanský záložník tak zdvojnásobil svou dosavadní střeleckou bilanci v lize.