MOL Cup

Sparťanské oslavy se přesunuly i na Letnou, Costa připomněl Srníčka

Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 2. 7. 2020
Téma:

Sotva sudí Královec závěrečným hvizdem stanovil konec utkání, propukla mezi hráči Sparty neutuchající radost. Ve finále MOL Cupu totiž porazili Liberec 2:1 a po dlouhých šesti letech získali pro pražský velkoklub vysněnou trofej. Přímo na stadionu U Nisy pak propukly velké oslavy Letenských.

Fotbalisté Sparty začali jásat na hřišti, kde si převzali zlatou trofej z rukou Šéfa FAČRu Martina Malíka, naopak medaile si oba týmy přebíraly ze stolu, žádné hostesky ani delegáti jim je kvůli koronavirovým opatřením nevěšeli na krk.

Na stadionu U Nisy pak se sparťanskými fotbalisty křepčila část fanoušků, která se na domácí stánek Liberce dostala. Z desetitisícové kapacity se tam i s libereckými fans vešlo na 2351 diváků.

 

Naopak další fandili a slavili venku. Liberec utíral slzy před velkoplošnou obrazovkou u místní radnice. Naopak pražští příznivci jásali přímo na Letné, kam se jich vměstnalo na tisíc a ti, co vydrželi, mohli o půlnoci slavit i s fotbalisty, kteří sem kolem půlnoci i s trofejí dorazili.

 

„Je třeba si to teď užít, ale hned od dalšího zápasu, od startu nové sezony pokračovat tak, abychom plnili další cíle. Věřím, že u toho budu,” řekl slovenský obránce David Hancko, jehož budoucí působení ve Spartě není jisté. Přímo v hledišti mu fandila i jeho milá, tenistka Kristýna Plíšková.

 

S krásným gestem pak přišel sparťanský obránce Costa. Ten vytáhl bílé triko na počest zesnulé legendy, brankáře Pavla Srníčka. Ten tehdy jako trenér gólmanů ve Spartě slavil v roce 2014 triple letenského týmu za výhru v lize, poháru i superpoháru. Rok nato však zemřel na srdeční zástavu, když si šel zaběhat.

 

Zimbabwský fotbalista, který na Spartě působí od roku 2013 tak na něj bílým trikotem, které si i navlékl na sebe, nechal vzpomenout a výhru v MOL Cupu mu poslal do fotbalového nebe.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Florbal: SPV - TPS

   16:00 18:00
   18:00

   GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: AS Monaco - Racing Strasbourg

   14:55 16:55
   16:55

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

Celý program