kauza letná

Trenérská rošáda na Letné! Václav Jílek končí, nahradí ho Václav Kotal

Václav Jílek a Václav Kotal
Zdroj: Profimedia
Václav Jílek a Václav Kotal
Téma:

Sparťané se po mizerné přípravě nepopasovali s úvodním jarním kolem Fortuna ligy. Na vlastním trávníku podlehli Liberci. Dva zásahy kanonýra Malínského znamenaly definitivní tečku za působením Václava Jílka na Letné. Toho nahradí dosavadní kouč rezervy Václav Kotal.

Debaty nabyly jasných obrysů. Hlavní kouč letenského klubu končí ve své funkci. „Nebylo to pro nás jednoduché rozhodnutí. Vašek Jílek je dobrý trenér, ale předvedená hra i výsledky pro nás byly zklamáním a nenaplňovaly očekávání, která máme,“ řekl ohledně trenérské změny sportovní ředitel klubu Tomáš Rosický.

 

Když v létě přicházel Jílek na Letnou z Olomouce, hovořilo se o něm jako o velkém vkladu do budoucna. Měl de facto zapůsobit stejně jako Jindřich Trpišovský, který zvedl Slavii do formy velkého evropského mužstva.

 

Jenže už odpočátku provázela bývalého trenéra Sparty Praha smůla. Zranili se mu klíčoví hráči, morálka mužstva byla po několika zpackaných zápasech na dně. I tak ale dokázal zdánlivě ztracený celek vytáhnout do boje o evropské poháry a pod jeho rukama doslova pookřál dříve nechtěný Mandjeck.

 

Skvěle se zapojili i mladíci typu Adama Hložka, ale letenský klub dostal slušnou trhlinu v zimní pauze. Na zlepšené výkony Sparta nenavázala, během přípravných duelů působila skoro bezzubě a na kráse všemu nepřidaly ani excesy Martina Haška, který odešel i neodešel.

 

K tomu všemu přišla porážka od Liberce v prvním kole. Chabý výkon a dva inkasované góly znamenaly konec Jílkova trenérského štábu. Kouč rezervy Václav Kotal si vybral i svého asistenta. Tím by měl být Michal Šmarda, který utíká do Prahy ze Slovácka.

 

Jasno je i ohledně působení Jílkových dosavadních asistentů. Michal Horňák s Lubošem Loučkou převezmou po Kotalovi sparťanskou rezervu, která se drží na čele České fotbalové ligy (třetí úroveň).

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

ram, rwa TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • ATP Tour 250: Generali Open

   17:05 18:45
   18:45

   Parkurová Global Champions - Berlín

   19:35

   Rychlá kola (7)

   20:05

   Český motorsport 2021 (5)

   20:35

   Off-road Maraton (1)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   18:00 19:35
   19:35

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   21:20

   Tour de France - Speciál

   21:35

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   23:15

   V POLOČASE (2)

   23:30

   ATP Tour 250: Generali Open

Celý program