Fortuna liga

Sparta nezvládla závěr zápasu. S Boleslaví prohrála 3:4

Muriš Mešanovič se raduje z gólu

Byla to velká gólová přestřelka. Mladá Boleslav nakonec Spartu udolala 4:3. Vítěznou branku vstřelil Lukáš Budínský v nastaveném čase druhého poločasu. Hattrickem se blýskl Muris Mešanovič.

Věděli, že se v případě vítězství dotáhnou v tabulce na Plzeň, která prohrála se Slováckem 0:2. Sparťané, za které si debut v základní sestavě odbyl slovenský obránce Dávid Hancko, ale nezačali vůbec dobře.

Po čtvrt hodině hry zahrál v pokutovém území rukou stoper Lukáš Štetina a sudí Pavel Franěk po konzultaci u videa odpískal pokutový kop. Ten chladnokrevně proměnil Muris Mešanovič.

Sparta ale za třináct minut srovnala. A byl to právě debutant Hancko, který si naběhl na roh Karlssona, jenž nastoupil místo nemocného Hložka, a hlavičkou překonal Šedu.

Ještě do poločasu ale vrátil Středočechům vedení znovu Mešanovič. Bosňan zakončil rychlou akci Pavla Buchy s Markem Matějovským.

Sparta se ale hnala za vyrovnáním a trenér Václav Jílek proto poslal na hřiště druhého útočníka Benjamina Tetteha. Forvard z Ghany se mu za to odvděčil tím, že opět po rohovém kopu srovnal.

Hned o minutu později ale zakombinoval Bucha s Mešanovičem a bosenský rychlík dokonal hattrick. Sparta se v závěrečných minutách drala za vyrovnáním. To se jim nakonec povedlo, když svou střeleckou nemohoucnost utnul Libor Kozák.

Už to vypadalo, že zápas skončí remízou, ale v nastavení rozhodl střídající Lukáš Budínský, který byl v tu dobu na hřišti jen několik sekund.

Mladá Boleslav – Sparta Praha 3:4 (17. z pen., 38. a 75. Mešanovič, 90.+4 Budínský – 29. Hancko, 74. Tetteh, 86. Kozák)