tipsport extraliga

Sparta neudržela vedení a po nájezdech padla. Třinec ji dohání

Radost hokejistů Třince
15.2. 2021 20:11

Hokejová Sparta neudržela dvoubrankové vedení proti Karlovým Varům a nakonec bere pouze bod za prohru na nájezdy. Žádný z šesti Pražanů v nich neskóroval. Zaváhání Sparty využil Třinec, jenž vyhrál ve Vítkovicích a přiblížil se návratu na první místo.

Sparta šla do domácího zápasu s Karlovými Vary se sérií devíti výher v řadě, ale tu jubilejní desátou nepřidala, přestože k ní měla většinu zápasu blíže.

Hostující Koblasa se trefil již v první minutě, avšak za Spartu odpověděl v osmé minutě Polášek. Pražanům vyšel vstup do druhé třetiny, kdy skórovali přesně minutu po sobě Forman a Košťálek. Dvoubrankové vedení ale Spartě nestačilo.

V polovině zápasu snížil Tomáš Vondráček, který se postaral také o vyrovnání minutu před koncem zápasu, přestože hosté hráli v oslabení. Prodloužení gól nenabídlo, a tak se rozhodovalo v samostatných nájezdech.

Šest hráčů Sparty jelo na Habala, ale ten se překonat nenechal. Salák zvládl v bráně Sparty prvních pět nájezdů, jenže Jiří Černoch v šesté sérii si s ním už poradil, a zařídil tak zisk druhého bodu pro Energii. Pro Karlovy Vary to bylo první vítězství po pěti porážkách v řadě.

Sparta zůstává první, ale přiblížil se jí Třinec. Oceláři už ve čtvrté minutě vedli 2:0, ale domácí Vítkovice zvládly ještě před první přestávkou otočit na 3:2.

V druhé části to trvalo jen tři minuty a Třinec byl opět ve vedení po trefách Kofroně a Růžičky. Zbytek zápasu žádný gól nepřinesl. 40letý veterán Irgl mohl srovnat z trestného střílení, ale Kacetl mu vypíchl puk ještě před zakončením.

Třinec je díky výhře o pouhé dva body za vedoucí Spartou a má odehráno o jeden zápas méně. Brzy by se mohl vrátit na první místo, které mu zpočátku sezony velmi dlouho patřilo.