Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 29. 1. 2017
velká paráda oslava hokeje

Sparta nalákala na ligu 14 tisíc diváků a nadělila Třinci tucet gólů

Hokejisté Sparty deklasovali Třinec
Zdroj: Profimedia
Hokejisté Sparty deklasovali Třinec

Hokejisté Sparty porazili ve 43. extraligovém kole Třinec 12:3. Oceláři před nejvyšší návštěvou sezony (14.020 diváků) už od první minuty vedli, ale Pražané ještě v první třetině otočili skóre na 4:1 a porazili Třinec poprvé v sezoně. Při obratu stihli vstřelit tři góly v rozmezí pouhých 65 sekund.

 K páté výhře Sparty v poslední šesti vystoupeních přispěl hattrickem kapitán Jaroslav Hlinka, další útočník Brian Ihnacak si připsal čtyři body za gól a tři nahrávky.

Hosté měli skvělý nástup, když šli už po 57 odehraných vteřinách do vedení zásluhou Hrabalovy trefy, ale přestože ubránili následné oslabení, do hry se čím dál více dostávali sparťané. V deváté minutě přišlo vyrovnání z hole Kumstáta a jistě ani sám urostlý forvard Pražanů nemohl tušit, jakou kanonádu ze strany svého celku odstartoval. Jako kdyby Sparta chtěla vzdát hold složkám integrovaného záchranného systému se vším všudy.


Na začátku 14. minuty poslal sparťany do vedení Pech. Uběhlo 45 sekund a Sparta vedla, když se mezi střelce zapsal po skvěle provedeném blafáku Kudrna, jenž si pohrál s Hrubcem. A když o dalších 20 vteřin později připravil Řepík v přečíslení dvou na jednoho dnešní první trefu pro Hlinku, bylo zřejmé, že Sparta se v dnešním rozletu bude zastavovat jen těžko. To už bylo příliš na Hrubce, jehož v třineckém brankovišti nahradil Hamerlík. Jenže ten následně schytal dvojnásobnou nálož.


V nástupu do druhého dějství sice snížil v početní výhodě Petružálek, ale ve 28. minutě plácl při dorážce do kotouče Cingel, jenž se nenechal odstavit a domácí měli tříbrankový náskok zpět. Parádními individuálními akcemi se následně prosadili na obou stranách Kane a Hlinka. Když už se hosté asi viděli v šatně, jejich mysl zatížili dalšími trefami v rozmezí 11 vteřin Ihnacak a Řepík.


Volání většiny hlediště po "desítce", které se ozvalo již s koncem druhé třetiny, zařídil ve 47. minutě s chladnou hlavou zakončující Klimek, pro něhož vypracoval šanci od puku neodstavitelný Forman. Potupa Ocelářů byla skutečně dokonána na začátku 53. minuty, kdy dovršil hattrick Hlinka, jemuž hosté na hraně brankovišti dopřáli klid na to, aby si puk přikopl bruslí.


Hosté těžké chvíle jen velmi těžce snášeli a hned po inkasovaném gólu se na ledě strhla potyčka, jež však byla záhy zažehnána. Adamský, jehož zákrok na Hlinku vše vyprovokoval, však obdržel trest navíc, takže hosté museli do čtyř. Jen na chvíli - Klimek zvýšil po 50 vteřinách už na 11:3. Třinec byl zcela odevzdaný a Sparta zároveň i nadále nelítostná. Pokusem z úhlu završil divoký výsledek Kudrna.

ram TN.cz