Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 21.4. 2016 22:26
prohlášení kauza pokračuje

Sparta kritizuje šéfa sudích: Teď je přísný, proč takový nebyl i dřív?

Miroslav Tulinger, Dukla - Sparta
Zdroj: profimedia.cz

Fotbalová Sparta přešla do útoku! Jen pár hodin poté, co šéf rozhodčích Miroslav Tulinger potvrdil, že ji sudí Tomáš Kocourek svými hrubými chybami dovedl k vítězství na hřišti Dukly, vydalo vedení letenského celu peprné prohlášení. Opřela se v něm právě do Tulingera, který prý nevykonává svou funkci objektivně a nestranně.

„AC Sparta Praha se ostře ohrazuje proti nekonzistentnímu a manipulativnímu přístupu předsedy komise rozhodčích Tulingera k mediálním hodnocením výkonu rozhodčích v zápasech Synot ligy,“ stojí v úvodu klubového prohlášení.Tulinger na setkání s novináři otevřeně přiznal, že sudí Kocourek se svými asistenci na pomezí středeční ligovou dohrávku na Julisce zpackali. Udělalil hned několik velkých chyb, kterými pomohli Spartě nejen ke třem bodům, ale zároveň zachování naděje na mistrovský titul.


Spartě se jeho vyjádření ale vůbec nelíbilo, proto zaujala jasné stanovisko. Nástupce dlouholeté šéfky rozhodčích Dagmar Damkové tímto prokázal, že není zrovna dvakrát objektivní a nestranný.


Jak se Miroslav Tulinger vyjádřil k zápasu Dukly se Spartou se podívejte tady:


„Zatímco v minulých týdnech se předseda Tulinger velmi umírněně a shovívavě vyjadřoval k zásadním a zcela očividným pochybením rozhodčích, které ovlivnily průběh a výsledky jiných utkání, v případě velmi sporných a nepřehledných situací ve včerejším zápase Dukla - Sparta přistoupil k agresivní aktivní medializaci a velmi ostré kritice rozhodčích,“
pokračuje prohlášení.V závěru pak vedení Sparty poprosilo Tulingera o jednu věc. Ovšem docela zásadní. „Vyzýváme ho, aby se tímto, ani jiným způsobem nepokoušel vykonávat tlak na rozhodčí rozhodující zápasy Synot ligy v jejím zbývajícím průběhu."

pha TN.cz