Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

hlasy z letné boj o titul

Sparta ke sporné výhře: Ruka byla, penaltu pískl sudí správně

Ladislav Krejčí a Jakub Brabec
Zdroj: Profimedia
Ladislav Krejčí a Jakub Brabec

Sparta to nemá jednoduché. Na Dukle vyhrála 2:1 dosti spornou penaltou v nastavení. I když by fanoušci možná byli radši i za remízu, na Letné panuje spokojenost. Tři body jsou doma a v nedělním šlágru s Plzní bude o co hrát.

Fotbalisté Sparty dostali po náročném programu volno a tak pocity z klubu tlumočil tiskový mluvčí Ondřej Kasík. Letenští totiž mohli i sami sudímu Kocourkovi spílat, že je dostal svým verdiktem do nezáviděníhodné situace.


"Pokud se oprostíme od emocionálně zabarvené debaty, která kolem té situace vznikla, tak náš klub se mohl v tom utkání mohl cítit poškozený fakticky v jedné věci a to byla neuznaná regulérní branka," říká mluvčí.Ale lidé mluví hlavně o penaltě. Tou Bořek Dočkal zařídil tři body. Jenže k penaltě ani nemiselo dojít, předcházely jí Jiráčkův ofsajd i faul i okopávání brankáře Rady Davidem Lafatou.


"Co se týká veřejné debaty, která vznikla po zápasu na Julisce, tak je samozřejmě jasné, že kdykoliv bude Sparta kopat v nastaveném čase pokutový kop, kterým rozhodne o svém vítězství, tak to bude půlku republiky zvedat ze židle," soudí Letenští."Na druhou stranu, co se týká té situace v závěru utkání, tak z pohledu faktů skutečně došlo k zahrání rukou od obránce Štětiny a z tohoto pohledu byla ta penalta nařízena správně," konstatuje Ondřej Kasík.


Některé fanoušky zklamalo i nepříliš šťastné představení Davida Lafaty, který se po jemném pohlavku Filipa Rady složil jak podťatý a teatrálním výstupem přispěl k vyloučení gólmana Dukly.

Kapitán Sparty se ale k incidentu vyjádřit nemohl a klubové vedení s ním ani tento moment neřešilo: "Hráči po mimořádně náročném programu v posledních týdnech dostali jednodenní volno, takže žádná interní debata, kde bychom se k tomu vrátili, neproběhla."
 

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:35 13:10

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

   13:10

   Běhej lesy – Karlštejn

   13:25

   Házená: Füchse Berlín - Rhein-Neckar Löwen

   15:10

   Nova Cup 2019 – Stolové hory

   15:20

   Fotbal: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   17:10

   RunTour – Brno

 • Nova Sport 2

  • 12:45 13:00

   Nova Cup 2019 – Stolové hory

   13:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Premier League Darts 2019

   17:25

   UFC Main Event (3)

   18:10

   MONETA Czech PGA Tour (1)

   19:15

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

Celý Program