Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

hlasy z letné boj o titul

Sparta ke sporné výhře: Ruka byla, penaltu pískl sudí správně

Ladislav Krejčí a Jakub Brabec
Zdroj: Profimedia
Ladislav Krejčí a Jakub Brabec

Sparta to nemá jednoduché. Na Dukle vyhrála 2:1 dosti spornou penaltou v nastavení. I když by fanoušci možná byli radši i za remízu, na Letné panuje spokojenost. Tři body jsou doma a v nedělním šlágru s Plzní bude o co hrát.

Fotbalisté Sparty dostali po náročném programu volno a tak pocity z klubu tlumočil tiskový mluvčí Ondřej Kasík. Letenští totiž mohli i sami sudímu Kocourkovi spílat, že je dostal svým verdiktem do nezáviděníhodné situace.


"Pokud se oprostíme od emocionálně zabarvené debaty, která kolem té situace vznikla, tak náš klub se mohl v tom utkání mohl cítit poškozený fakticky v jedné věci a to byla neuznaná regulérní branka," říká mluvčí.Ale lidé mluví hlavně o penaltě. Tou Bořek Dočkal zařídil tři body. Jenže k penaltě ani nemiselo dojít, předcházely jí Jiráčkův ofsajd i faul i okopávání brankáře Rady Davidem Lafatou.


"Co se týká veřejné debaty, která vznikla po zápasu na Julisce, tak je samozřejmě jasné, že kdykoliv bude Sparta kopat v nastaveném čase pokutový kop, kterým rozhodne o svém vítězství, tak to bude půlku republiky zvedat ze židle," soudí Letenští."Na druhou stranu, co se týká té situace v závěru utkání, tak z pohledu faktů skutečně došlo k zahrání rukou od obránce Štětiny a z tohoto pohledu byla ta penalta nařízena správně," konstatuje Ondřej Kasík.


Některé fanoušky zklamalo i nepříliš šťastné představení Davida Lafaty, který se po jemném pohlavku Filipa Rady složil jak podťatý a teatrálním výstupem přispěl k vyloučení gólmana Dukly.

Kapitán Sparty se ale k incidentu vyjádřit nemohl a klubové vedení s ním ani tento moment neřešilo: "Hráči po mimořádně náročném programu v posledních týdnech dostali jednodenní volno, takže žádná interní debata, kde bychom se k tomu vrátili, neproběhla."
 

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 17:15 17:30

   Element (394)

   17:30

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   18:35

   Glemmride 2019

   19:05

   Wild and Young - Kayak Portrait Adiran Mattern

   19:30

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 17:25 19:10

   Fotbal: Orlando City SC - Atlanta United FC

   19:10

   Czech Open 2019

   19:25

   Ligue 1 Preview (3)

   19:55

   Fotbal: Dijon FCO - Girondins Bordeaux

   22:00

   Cyklomagazín (3)

   22:15

   KITE LIFE (3)

Celý Program