Sparta jde po jasné výhře do čela extraligy. Plzeň deklasovala Zlín

Hokejisté pražské Sparty
Aktualizováno 20:26
2.3. 2021 19:53

Hokejisté pražské Sparty se dostali na první místo extraligy díky přesvědčivé výhře v Českých Budějovicích. Plzeň rozstřílela Zlín, když mu nedovolila ani gól a sama jich dala sedm. Zápas Třince s Litvínovem byl odložen kvůli tragické události.

Pražská Sparta se díky druhé výhře v řadě opět dostala před Třinec na první místo extraligy. Pražané hráli v Českých Budějovicích a tamní Motor dostal pořádně naloženo.

Gólovou smršť Pražanů nastartoval Košťálek, ale ještě před přestávkou vyrovnal Vydarený. V druhé části už pálili ostrými pouze hosté. Během čtyř minut se dvakrát trefil Kudrna a v přesilovce poté přidal svůj druhý zásah také Košťálek.

Domácí v třetí části snížili na 2:4 díky Doležalovi, ale zásahy Rouska, Dvořáčka a Řepíka rozhodly o suverénní výhře Pražanů.

Sparta se dostala o dva body před Třinec, jehož zápas s Litvínovem byl odložen na neurčito kvůli tragické události v týmu domácích.

Sedm gólů, stejně jako Sparta, nadělili i hokejisté Plzně. Na jejich led přijeli zlínští Berani, kteří sice vystřelili na branku soupeře o jednu střelu více, jenže Frodla ani jednou nepřekonali.

To za domácí se trefili Eberle, Přikryl, Lang a dvě trefy přidali Gulaš a Kodýtek. Milan Gulaš ke dvěma gólům přidal ještě dvě asistence a čtyřbodový byl i obránce Budík, jenž zapsal čtyři gólové přihrávky.