cenný skalp výborný výkon

Sparta jasně přehrála tým z Evropské ligy, zranil se ale Tetteh!

Benjamin Tetteh

Fotbalisté Sparty v zimní přípravě ještě neprohráli! Na soustředění ve španělské Marbelle naopak zapsali velmi cenný skalp. Maďarský MOL Vidi porazili jasně 3:1, bohužel se Letenským zranil útočník Benjamin Tetteh.

Už v 7. minutě otevřel skóre Alex Chipciu po vynikajícím centru Benjamina Tetteha. Útočník s číslem 30 zůstal i nadále při chuti a o čtyři minuty později posadil míč na hlavu Hložka, ten ale branku netrefil. Do třetice vyslal po dvaceti minutách hry Tetteh oblouček na Chipcia, kterého ale bohužel obránci nepustili ke střele.

Bihužel po půlhodině hry musel ze hřiště právě Tetteh, kterého u rohového praporku sestřelil jeden z obránců maďarského týmu. Tetteh si nechal obstříknout kotník, ale do zápasu už dál nezasáhl.

Ve 39. minutě napřáhl z velké dálky Guélor Kanga a skvělou střelou k tyči zvýšil vedení na 2:0. Za tohoto stavu se šlo do kabin po prvním poločase.

Zdeněk Ščasný protočil sestavu a do druhé půle vyslal devět nových hráčů. V 52. minutě maďarský celek snížil na 2:1, když Szabolcs Hustzi proměnil penaltu.

O dvacet minut později předvedl skvělý moment Nico Stanciu, který se pokusil přehodit brankáře z poloviny hřiště, míč ale bohužel přeletěl břevno. O sedm minut později rumunský záložník z přímého kopu znovu mířil nepřesně.

V 83. minutě rozjel Plavšić akci po ose Plavšić – Pulkrab – Stanciu, kterou po centru Nica sám hlavou zakončil a zvýšil na 3:1! Víc už se nestalo a Sparta vyhrála první zápas na soustředění v Marbelle 3:1.

MOL Vidi (Maď) - Sparta Praha 1:3 (0:2)
Branky:
52. Huszti (pen.) – 6. Chipciu, 39. Kanga, 83. Plavšić

AC Sparta Praha:
1. poločas: Heča – Zahustel (C), Plechatý, Costa, Hanousek – Hložek, Frýdek, Hašek, Kanga, Chipciu – Tetteh (30. Drchal).

2. poločas: Heča – Wiesner, Radaković, Červak, Ćivić – Karlsson, Stanciu, Vácha, Sáček, Plavšić – Drchal (61. Pulkrab).

• 09:05 11:00

NHL: Washington Capitals - Toronto Maple Leafs