Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal Hledání tvůrce hry

Sparta hledá špílmachra! Kdo by měl nahradit Rosického?

Potenciální posily pro Spartu
Zdroj: klubové weby

Fotbalová Sparta vypsala zajímavý konkurz. Do svých řad hledá nového tvůrce hry - klasickou desítku, která by v kádru nahradila legendárního Tomáše Rosického. O kterých variantách na Letné vážně uvažují a na koho z vytipovaných borců byste ukázali právě vy?

Když Sparta loni v létě přiváděla jedno zahraniční jméno za druhým, mnohé překvapilo, že zatímco defenzivní štíty zlákala pro jistotu rovnou dva, klíčová pozice útočného záložníka zůstala neposílena. A to přitom zkraje jara pláchnul do Číny respektovaný fotbalový režisér Bořek Dočkal, za nějž klub nepřivedl žádnou náhradu...

Anketa

Kdo by měl být novým tvůrcem hry Sparty?

Hlasovalo 357 lidí.

"S klasickou desítkou se dnes hraje snad už jen v Anglii či Německu. Třeba v Itálii ale tuto roli plní více hráčů. Navíc ti opravdu kvalitní tvůrci hry jsou pro nás finančně nedostupní. Chtěl jsem přivést Wesleyho Sneijdera, ale řekli si za něj pět milionů eur. To bylo nad naše možnosti. Proto budeme hrát jinak a roli desítky rozložíme mezi více hráčů," vysvětlil Stramaccioni.

Po podzimním trápení Sparty ale názor nejspíš změnil. Letenští totiž ofenzivního středopolaře potřebují jako sůl, zvlášť když kariéru ukončil slavný Tomáš Rosický. Pořídit nového dirigenta zálohy se tak rázem stalo absolutní prioritou klubu a seznam možných posil na tento post je poměrně bohatý. Pojďme si tedy představit ty nejvážnější kandidáty!
fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 14:45 16:30

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   16:30

   Cape Pioneer Trek Finals

   17:00

   Element (394)

   17:15

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Nova Cup 2019 – Sahara race

 • Nova Sport 2

  • 15:35 16:05

   Carabao Cup Highlights (1)

   16:05

   Element (394)

   16:15

   KITE LIFE (3)

   16:30

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   19:00

   UFC Ultimate knockouts (1)

   19:30

   Glemmride 2019

Celý Program