Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Vedení se činí

Sparta hlásí další velkou posilu, z Liberce přichází mistr světa

Sparta představila další posilu
Zdroj: facebook, HC Sparta Praha

Hokejová Sparta po nevydařené sezoně mohutně posiluje. Po Růžičkovi a Řepíkovi přivedla z Liberce útočníka Marka Kvapila. Člen mistrovského týmu ze světového šampionátu v roce 2010 podepsal víceletou smlouvu.

Spartě se loňská sezona vůbec nevydařila. Byla ráda, že se dostala do předkola play off, ve kterém ale vypadla s Vítkovicemi. Vedení na neúspěch okamžitě zareagovalo a před letní přípravou přivedla velké posily v čele s Vladimírem Růžičkou a Michale Řepíkem. Teď tuto hvězdnou dvojici doplnil Marek Kvapil.


Ten se domluvil s Bílými Tygry na předčasném ukončení smlouvy a s pražskou Spartou podepsal víceletý kontrakt. „Když jsme se dozvěděli, že je tento hráč volný na trhu, začali jsme ihned jednat. Jsme strašně rádi, že jsme se dokázali na spolupráci domluvit s jedním z nejlepších hráčů minulé sezony. Marek dlouhodobě patří k nejproduktivnějším hráčům, ať už to bylo v Brně, nebo loni v Liberci,“ uvedl pro klubový web ředitel Sparty Petr Ton.


„Očekáváme, že bude jedním z lídrů našeho týmu a pomůže nám k co nejlepším výsledkům," doplnila generální manažerka Sparty Barbora Snopková Haberová.


„Oblékat dres Sparty vnímám jako obrovskou výzvu ve své kariéře. Moc se na působení v Praze těším, stejně jako na zápasy před tradičně zaplněným hledištěm domácí O2 areny," prozradil Kvapil. „Se Spartou jsem koketoval už v minulosti jako junior i rok a půl zpátky, když jsem se vracel z Ruska. Přiznávám, že mě to do klubu táhlo už dřív," dodal.


V extralize oblékal už dres Vítkovic a Komety Brno, se kterou zvedl nad hlavu mistrovský titul. V roce 2005 byl také draftován Tampou, do NHL ale nikdy nezasáhl. Hrál tak pouze v AHL, ECHL a později i v ruské KHL.


V roce 2010 se stal také mistrem světa. „„Od Marka si slibujeme nejen produktivitu, ale celkově ho vnímáme jako jednu z největších hvězd extraligy. Tím pádem v něm vidíme jednoho z potenciálních tahounů a lídrů týmu,“ natěšil sparťanské fanoušky Petr Ton.

 

hp, TK HC Sparta Praha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:55 20:45

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   20:45

   Element (394)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   KITE LIFE (3)

   21:15

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 19:30 20:00

   MAXI TIP Poker Tour (13)

   20:00

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

   21:45

   Ligue 1 Highlights (2)

   22:40

   Czech Open 2019

   22:50

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   00:35

   Ragby: Wales - Anglie

Celý Program