Vedení se činí

Sparta hlásí další velkou posilu, z Liberce přichází mistr světa

Sparta představila další posilu
Zdroj: facebook, HC Sparta Praha
Téma:

Hokejová Sparta po nevydařené sezoně mohutně posiluje. Po Růžičkovi a Řepíkovi přivedla z Liberce útočníka Marka Kvapila. Člen mistrovského týmu ze světového šampionátu v roce 2010 podepsal víceletou smlouvu.

Spartě se loňská sezona vůbec nevydařila. Byla ráda, že se dostala do předkola play off, ve kterém ale vypadla s Vítkovicemi. Vedení na neúspěch okamžitě zareagovalo a před letní přípravou přivedla velké posily v čele s Vladimírem Růžičkou a Michale Řepíkem. Teď tuto hvězdnou dvojici doplnil Marek Kvapil.


Ten se domluvil s Bílými Tygry na předčasném ukončení smlouvy a s pražskou Spartou podepsal víceletý kontrakt. „Když jsme se dozvěděli, že je tento hráč volný na trhu, začali jsme ihned jednat. Jsme strašně rádi, že jsme se dokázali na spolupráci domluvit s jedním z nejlepších hráčů minulé sezony. Marek dlouhodobě patří k nejproduktivnějším hráčům, ať už to bylo v Brně, nebo loni v Liberci,“ uvedl pro klubový web ředitel Sparty Petr Ton.


„Očekáváme, že bude jedním z lídrů našeho týmu a pomůže nám k co nejlepším výsledkům," doplnila generální manažerka Sparty Barbora Snopková Haberová.


„Oblékat dres Sparty vnímám jako obrovskou výzvu ve své kariéře. Moc se na působení v Praze těším, stejně jako na zápasy před tradičně zaplněným hledištěm domácí O2 areny," prozradil Kvapil. „Se Spartou jsem koketoval už v minulosti jako junior i rok a půl zpátky, když jsem se vracel z Ruska. Přiznávám, že mě to do klubu táhlo už dřív," dodal.


V extralize oblékal už dres Vítkovic a Komety Brno, se kterou zvedl nad hlavu mistrovský titul. V roce 2005 byl také draftován Tampou, do NHL ale nikdy nezasáhl. Hrál tak pouze v AHL, ECHL a později i v ruské KHL.


V roce 2010 se stal také mistrem světa. „„Od Marka si slibujeme nejen produktivitu, ale celkově ho vnímáme jako jednu z největších hvězd extraligy. Tím pádem v něm vidíme jednoho z potenciálních tahounů a lídrů týmu,“ natěšil sparťanské fanoušky Petr Ton.

 

hp, TK HC Sparta Praha TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   21:05 01:05
   01:05

   Jorge Lorenzo - Válečník

   02:30

   Michelin Virtual British Grand Prix

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • World Darts Championship 2019

   22:30 01:40
   01:40

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   09:00

   Premier League Darts 2019

   10:55

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo - NEJ akce 2015 - 2020

   11:25

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

   11:50

   Best of Ultra Trail Mont - Blanc

Celý program