synot liga jasná výhra

Sparta deklasovala Sigmu a odskočila Plzni na tříbodový rozdíl

Sparta porazila Olomouc 4:0

Jen něco přes půl hodiny stačilo Spartě k rozhodnutí zápasu proti Sigmě Olomouc. Neškodní Hanáci si z Letné nakonec odvezli čtyřbrankový příděl a Pražané se na čele tabulky odpoutali na rozdíl tří bodů od Viktorie Plzeň.

V brance Sparty se poprvé od začátku srpna a utkání s Ostravou objevil Štěch, který nahradil jedničku Bičíka, ale příliš práce neměl. Sigma nebyla schopná déle udržet míč, zaútočit a za celý zápas nevystřelila na branku. Hrálo se tak převážně na útočné polovině Sparty.

Ta navíc udeřila hned z první vážnější střely. Hušbauer trefil skákavý míč z 25 metrů tak ideálně, že i když trefil střed branky, tak míč přeplachtil povylezlého gólmana Buchtu a zapadl přesně pod břevno. Hušbauer potvrdil, že se mu proti Olomouci střelecky daří, když jí dal v posledních třech zápasech čtvrtý gól.

Gólman Sigmy neměl svůj den. Ve 25. minutě Sparta zakombinovala, Dočkal poslal na zadní tyč centr, který Buchta podskočil a Lafata hlavou zamířil do prázdné branky. Trefil se tak už v devátém ligovém utkání za sebou a vylepšil vlastní rekord.

Deset minut před půlí pak Krejčí pronikl do vápna a po jeho souboji s Vepřekem sudí Nenadál odpískal přísný pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Dočkal.

Sigma se neprobrala ani po poločase. V 55. minutě naopak mohl zvýšit znovu Lafata, který se ocitl sám před Buchtou. Ten ale napravil předchozí zaváhání a střelu vyrazil. Míč sice plachtil do branky, ale Hála ho vyhlavičkoval i za cenu zranění. Chvíli na to hlavičkoval volný Costa, ale Buchta znovu zasáhl.

Hosté se k první vážnější střele dostali v 66. minutě, ale Petr místo branky trefil kotel fanoušků na horní tribuně. Sigmě to ale pomohlo se alespoň trochu chytit a začala být nebezpečnější směrem dopředu.

Otevřenější obrany ale využil Dočkal, který předvedl fotbalovou parádu. Po sólu prostrkával na Lafatu, který ale byl v ofsajdu a nezapojil se do hry. Míč si tak doběhl sám Dočkal, šel sám na gólmana a zakončil efektním obloučkem.

Dařilo se i poslednímu českému zástupci. Liberečtí fotbalisté v posledním utkání sedmého kola porazili v domácím prostředí Příbram 3:0 díky brankám Pokorného, Shaly a vlastního gólu příbramského Dosoudila.