Radující se hokejisté Motoru
Zdroj: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia
Radující se hokejisté Motoru.
21.2. 2021 20:30

Hokejová extraliga si na neděli přichystala kompletní kolo sedmi zápasů a největší favorité nezaváhali. Sparta dokázala přehrát Hradec Králové a Třinec vyhrál v Liberci. Z výhry se radoval také poslední celek soutěže.

Sparta to proti Hradci neměla vůbec jednoduché. Řepík poslal Pražany do vedení již v druhé minutě utkání, ale nikdo jiný ho dlouhou dobu nenapodobil. Na začátku třetí třetiny srovnal Smoleňák a hrálo se od nuly.

Hosté z Prahy rozhodli o své výhře v přesilové hře, v 52. minutě využil početní převahu Horák. Poté za Spartu skóroval ještě Polášek v oslabení a dvě minuty před koncem korunoval triumf Pražanů svým druhým zásahem Řepík.

Vedoucí tým extraligy z Třince měl o poznání hladší průběh utkání. Stránský s Růžičkou se trefili v první třetině, Vrána přidal jeden zásah v druhé části a v poslední periodě skóroval ještě Kurovský. Brankář Štěpánek udržel čisté konto, takže Oceláři si ze severu Čech odvezli pohodlnou výhru 4:0.

Po pěti prohrách v řadě se z výhry radovaly také České Budějovice. Vítěznou jízdu Motoru odstartoval Doležal a v druhé třetině se k němu přidal Beránek. Domácí Zlín v třetí třetině dokázal srovnat díky zásahům Šlahaře a Fořta, ale na body to nestačilo, jelikož v poslední minutě utkání využil přesilovou hru Voženílek. České Budějovice tak získaly všechny tři body, přesto zůstávají poslední se ztrátou šesti bodů právě na Zlín.