Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 6. 9. 2018
cyklistika 12. etapa

Španělé šílí! Domácí závodník oblékl červený dres pro lídra Vuelty

Jesus Herrada
Zdroj: Profimedia

Domácí Španěl Jesús Herrada je po 12. etapě novým lídrem cyklistické Vuelty. Jezdec týmu Cofidis byl jedním z 18 uprchlíků, které peloton nechal s velkým náskokem dojet až do cíle. Etapový triumf vybojoval Francouz Alexandre Geniez a Herrada, byť přijel až šestnáctý se ztrátou dvě a půl minuty, vysvlékl z červeného trikotu Simona Yatese. Ten na nového lídra ztrácí 3:22 minuty.

Peloton nereagoval na skupinu v čele a do cíle na nejsevernějším místě Španělska Kapu Estaca de Bares dorazil až o více než jedenáct minut po ní. Dosavadní britský lídr závodu Simon Yates a jeho kolegové z týmu Mitchelton-Scott nechali uprchlíkům až příliš velký náskok a Yates po třech dnech pozici v čele opustil. Herrada přitom dnes dopoledne odstartoval s mankem téměř šesti minut na Yatese.

 

Radost vítěze etapy Genieze zkazil incident těsně za cílem, který postihl i druhého Nizozemce Dylana van Baarleho. Nepozorný organizátor totiž v úzkém prostoru zavinil jejich pád a oba cyklisté se očividně potloukli.

 

Jediný český účastník a debutant na Vueltě Jan Hirt dorazil ve skupince se ztrátou 16 minut na 112. místě.

 

Peloton nyní čekají tři náročné horské etapy a očekává se, že v nich Herrada o červený trikot zase přijde. Pak bude následovat volný den a potom časovka. Páteční 13. etapa skončí po 175 km na vrcholu La Camperona.
 

mm ČTK