Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal totální rošáda

Španělé den před MS odvolali trenéra. Vzápětí oznámili nového!

Julen Lopetegui
Zdroj: Profimedia

Vedení španělské fotbalové reprezentace pouhý den před zahájením světového šampionátu odvolalo hlavního trenéra týmu. Důvodem je, že Julen Lopetegui podepsal smlouvu s Realem Madrid. Jeho místo převezme Fernando Hierro, dosavadní šéf realizačního týmu.

Vedení svazu dnes přímo v Krasnodaru odvolalo Julena Lopeteguiho kvůli tomu, že se ještě před startem šampionátu dohodl na působení v Realu Madrid.
 


 

Lopetegui převzal španělský tým po Euru v roce 2016. Ve 20 zápasech s ním ani jednou neprohrál a před necelými třemi týdny prodloužil smlouvu až do roku 2020. Osudnou se mu však stala dohoda s Realem, kterého se ujme po šampionátu a podepsal s ním tříletý kontrakt.

 

Jednapadesátiletého Lopeteguiho nezachránilo ani to, že se za něj postavili hráči. Kapitán Sergio Ramos s Andrésem Iniestou se marně snažili přemluvit naštvaného předsedu svazu Luise Rubialese. "Je to bolestivá a nepříjemná situace, ale máme nastavené nějaké hodnoty, které nemůžeme jen tak shodit ze stolu," prohlásil.


 

"Byli jsme přinuceni trenéra odvolat a do další kariéry mu přejeme jen to nejlepší," přidal funkcionář, kterého naštvalo především načasování oznámení Lopeteguiho odchodu do Realu. Podle Rubialese totiž něco takového narušilo atmosféru v týmu.

 

 

Novým trenérem španělského národního týmu se stal Fernando Hierro. Ten byl doposud šéfem realizačního týmu Španělska. Informaci potvrdili Španělé na svazovém webu. Hierro je bývalý defenzivní záložník, který s Realem Madrid vyhrál třikrát Ligu mistrů a ve své sbírce má také pět španělských titulů.

 

Padesátiletý bývalý reprezentant Hierro, jenž dosud sbíral zkušenosti jen u druholigového Ovieda, se zatím týmu ujme jen do skončení finálového turnaje. Premiéru si odbude v pátek v prestižním duelu s evropskými šampiony z Portugalska.

 

Po Portugalsku čeká na Španěle ve skupině Írán a Maroko. Mistři světa z roku 2010 mají co napravovat, protože před čtyřmi lety v Brazílii skončili už ve skupině a předloni neuspěli ani na Euru, které předtím dvakrát za sebou vyhráli.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   10:15

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 01:00 02:35

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   12:45

   Nova Cup 2019 – Stolové hory

Celý Program