Přehled

Soud Conora McGregora za napadení: Kdy bude a co mu hrozí?

Conor McGregor
Zdroj: Profimedia

Je jedním z nejslavnějších zápasníků MMA současnosti, v poslední době se ale o Conoru McGregorovi píše spíše kvůli jeho úletům, než kvůli zápasení. Po napadení staršího muže v baru už zná Conor termín soudu a také možný trest.

V neděli to byl přesně rok, co Conor McGregor naposledy vstoupil do oktagonu. Zápas skončil velkým propadákem. Nejen že ho Chabib uškrtil, ale Dagestánec následně skočil do publika a tam rozpoutal hromadnou bitku. Více než o zápasu se tak mluvilo o pozápasovém řádění.


Jenže od té doby se Conor ze světa MMA vyklidil a zaměřil se na prodej své whiskey. S tím souvisí i jeho poslední problém, který může dopadnout i vězením. V dubnu v baru zaútočil na postaršího muže, který odmítl vypít panáka jeho chlouby.
 

„Byla to hloupost. Ten muž si zasloužil, aby si užil svůj čas v hospodě. Jenže pak to přišlo. Musím za to vzít zodpovědnost. Dlužím to lidem, kteří mě podporovali, své matce, mému otci, mé rodině. Ne proto, kdo jsem. Vždyť bojová umění jsem se učil právě proto, abych se podobným scénářům spíše bránil,“ vyjádřil se k incidentu krátce poté, co vyšly na svět záběry z bezpečnostních kamer.


„Ať už přijde cokoli, postavím se tomu čelem. Ať přijde cokoli, zasloužím si to. Nebudu se skrývat. Pro člověka v mé pozici jde o naprosto nepřijatelné chování,“ dodal Conor.

Teď už jen zbývá si počkat na to, čemu se bude muset Conor postavit čelem. Soud se uskuteční už v pátek 11. října a McGregor čelí obvinění z napadení. Pokud mu dublinský soud prokáže vinu, může jít irský bojovník až na půl roku do vězení. Mimo to mu hrozí i pokuta ve výši 40 tisíc korun.


Očekává se, že Conor do vězení nepůjde a spíše dostane tristní pokutu a podmínku. A pokud bude soud přísný, budou moci fanoušci vidět Conora při konání veřejně prospěšných prací.


To se stane pravděpodobně dříve, než se Ir vrátí do klece. Mluví se o comebacku na turnaji UFC 245, kde by mohl vyzvat Justina Gaethje. Pokud to klapne, uvidí fanoušci jednoho z nejpopulárnějších a nejkontroverznějších bojovníků zápasit už na začátku roku 2020.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 10:25 12:30

   Fotbal: AC Sparta Praha - FC Hradec Králové

   12:30

   Winter Games - Freeski & Snowboard

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   NHL: Colorado Avalanche - Detroit Red Wings

   14:50

   Marek Hyka - Hlavou dolů (2)

   15:05

   Element (405)

 • Nova Sport 2

  • 11:15 13:45

   NBA 360

   13:45

   NBA: Boston Celtics - Los Angeles Lakers

   15:50

   UFC 246: McGregor vs. Cowboy

   17:55

   Basketbal: Teksüt Bandirma - RASTA Vechta

   19:50

   Cape Pioneer - Part 2

   20:15

   Winter Games - Freeski & Snowboard

Celý Program