krok k záchraně

Součkův West Ham přejel poslední Norwich. Antonio nasázel čtyři branky

Tomáš Souček a Michail Antonio
Publikováno 11. 7. 2020

Další důležitý krok směrem k záchraně v Premier League udělala parta kolem Tomáše Součka. Český záložník začal utkání aktivně, ale nakonec to byla one man show Michaila Antonia, který skóroval hned čtyřikrát.

West Ham stále bojuje o záchranu v Premier League, a tak jel na půdu posledního Norwiche s jasným cílem, odvézt si tři body. Hned v úvodní desetiminutovce ukázal Tomáš Souček, jak je nebezpečným hráčem, když se dostal do dvou dobrých příležitostí, ale brankáře Krula nepřekonal.

Když to nevyšlo Součkovi, tak se role střelce ujal útočník Michail Antonio. V 11. minutě mu Ogbonna prodloužil roh a anglický forvard rozvlnil síť poprvé. Druhý gól Antonio přidal v nastaveném čase prvního poločasu, když si naběhl na přímý kop a hlavou poslal míč mezi tři tyče.

Norwich v domácím prostředí nebyl nijak zvlášť nebezpečný, a tak v druhé půli přišla opět chvíle slávy Michaila Antonia. Třicetiletý útočník si zaběhl za obranu, Krul tváří v tvář první střelu sice vyrazil, ale Antonio pohotově hlavou míč do sítě dorazil.

Norwich zkusil reagovat netradičním čtyřnásobným střídáním, ale tím, kdo dal poslední gól v zápase byl opět všudypřítomný Antonio. Angličan byl ve správnou chvíli na správném místě, a když Fredericks pronikl takřka až do malého vápna, stačilo Antoniovi jen nastavit nohu a mohl slavit čtvrtý gól.

West Ham tak získal důležité tři body a na sestupové pozice má již šestibodový náskok. Naproti tomu Norwich, i kvůli výhře Watfordu, ztratil i teoretickou šanci na udržení a je prvním jistým sestupujícím.

Následné dva zápasy přinesly překvapivé výsledky. Liverpool doma neudržel vedení s Burnley a pouze remizoval 1:1. Ještě hůře dopadla třetí Chelsea, která na půdě sedmého Sheffieldu padla jasně 0:3.