první zápis

Součkův vlastňák neměl platit, říká trenér West Hamu. Co přehlédl VAR?

Tomáš Souček si dává vlastní gól
Zdroj: Profimedia
Tomáš Souček si dává vlastní gól
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Publikováno 24. 6. 2020
Téma:

Další zápas, další ztráta bodů a navíc smolný moment pro českého středopolaře Tomáše Součka. Poprvé skóroval v anglické Premier League, bohužel do vlastní sítě. Poté, co centr z rohového rohu propadl až k němu, nasměroval si ho do vlastní brány….

Jenže podle Davida Moyese šlo o chybu rozhodčích. "Kdo dnes večer seděl u VARu? To byl podvod!“ čertil se trenér West Hamu.


Podle něj měl pomocný sudí u videa odhalit ruku Davinsona Sancheze, po které míč sklouzl k Součkovi. Právě tento gól poslal Tottenham do vedení a hosté už se na odpověď nezmohli.


West Ham do té doby hrál s favorizovaným Tottenhamem solidní partii a bylo zřejmé, že usiluje o bezbrankovou remízu. Dopředu to totiž ze strany „kladivářů“ za moc nestálo. Ale moc šancí neměli ani Spurs.


A tak gólový moment Moyes hodně řešil. "První gól neměl nikdy platit. Nemůžu uvěřit tomu, že to sudí neprohlíželi,“ nechápal Moyes.


Pravda je taková, že Sanchezova ruka byla nastřelená a fotbalista Tottenhamu v tom byl nevinně. Jenže Moyes si stále vedl svou. „Pravidlo je takové, že je zakázána jakákoli ruka, která ovlivní gólovou situaci,“ konstatoval. A přidal i vlastní zkušenost: „Proti Sheffieldu jsme v 92. minutě vstřelili skoro průkaznější gól a VAR nám ho zrušil,“ mrzí Davida Moyese.


Pro West Ham začínají týdny pravdy, kdy bude potřeba zapisovat body. V nejbližších týdnech se střetne s Newcastlem, Burnley, Norwichem, Watfordem a v posledním kole s Aston Villou.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program