boj o záchranu

Souček tentokrát neskóroval, jeho West Ham podlehl Burnley 0:1

Tomáš Souček při střele proti Burnley
Publikováno 8. 7. 2020

West Ham bojuje o záchranu v Premier League. Zbývá mu odehrát čtyři zápasy a zatím má na sestupové pozice náskok čtyř bodů, a tak Londýňané doufali, že proti Burnley by mohli nějaký bod uhrát a zas se o kousek přiblížit k záchraně.

Poslední dva zápasy znamenaly pro West Ham výhru nad Chelsea a remízu s Newcastlem - tedy 4 veledůležité body v cestě za záchranou v Premier League.

V obou těchto zápasech skóroval i Tomáš Souček, který má speciální motivaci - když se West Ham udrží v lize, přemění se jeho hostování ze Slavie v trvalý přestup. Český reprezentant tak chtěl prodloužit bodovou i gólovou sérii, ale proti Burnley se to nepodařilo.

West Ham byl v domácím prostředí proti Burnley odhodlaný. V prvním poločase vyslali "kladiváři" 13 střel, k soupeřově brance, na bránu vystřelil i Souček, ale žádná rána se za Popeova záda nedostala. Naopak za Burnley skóroval v 38. minutě Jay Rodriguez.

V druhém poločase už West Ham soupeře tolik netlačil, a tak se vyrovnání nedočkal. Naopak Burnley se chvilku radovalo z gólu na 2:0, ale jen do té doby, než videorozhodčí odhalil ofsajd, kvůli kterému Woodův gól zrušil.

Body proti Burnley povinností nebyly, ale v příštím kole bude Souček se svými spoluhráči chtít bezpodmínečně vyhrát. Vydá se totiž na půdu posledního Norwiche.