kouč žasne

Souček okouzluje West Ham! Neuvěřitelné, rozplýval se trenér

Tomáš Souček
Zdroj: Profimedia
Tomáš Souček
Václav Trousil
Václav Trousil
24.2. 2020 13:47
Téma:

Ve West Hamu není ještě ani měsíc a už překonal letitý rekord. Fotbalista Tomáš Souček naběhal v minulém zápasu Premier League proti Manchesteru City 13,1 km, což žádný jiný hráč tohoto londýnského klubu nedokázal šest let.

Právě kvůli jeho běžeckým a atletickým dovednostem ho West Ham bral. Souček už ve Slavii dokazoval, že na hřišti toho odběhá opravdu hodně. Prokazoval to nejen v domácí soutěži, ale převážně v Lize mistrů, kde svými výkony nejvíce zaujal anglický celek.

„Věděli jsme o jeho síle. Mluvili jsme o tom, že potřebujeme nějaké nohy, o něco víc energie, běhání, pokrývání velkého prostoru,“ vyzdvihl jeho přínos kouč West Hamu David Moyes.


A to, že Souček pokryje velký prostor se ukázalo už ve svém druhém zápase v Premier League. Proti Citizens naběhl 13,1 km, což nikdo jiný v posledních šesti letech v dresu Kladivářů, jak se celku přezdívá, nedokázal.

„Pro někoho, kdo se právě připojil k týmu, je to neuvěřitelná statistika. Samozřejmě, že fotbal není jen o běhání, ale je to důležitá součást, která stoprocentně pomáhá,“ pravil Moyes.


Souček v naběhaných kilometrech kraloval i v Lize mistrů po zápasech základních skupin. Slavia odehrála šest duelů a čtyřiadvacetiletý hráč naběhal 76 121 metrů, což je v průměru 12,6 km za zápas.

Své schopnosti může rodák z Havlíčkova Brodu předvést opět v pondělí večer, kdy West Ham hraje na hřišti suverénního Liverpoolu.

Souček odešel do West Hamu na konci ledna. V londýnském celku hostuje do konce sezony a pokud se tým zachrání v Premier League, v klubu zůstane natrvalo. Už za hostování Slavia vyinkasovala 113 milionů korun, v případě přestupu dostane dalších 408 milionů korun.

První rozhovor Tomáše Součka po přesunu do West Hamu United:

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní originály - 180 s Chrisem Dobeym

   17:40 18:10
   18:10

   NHL News

   18:25

   Házená: Bergischer HC - SC Magdeburg

   20:20

   Kolo pro život - Dobřichovice

   20:35

   Sestřih Evropské ligy UEFA (14)

   21:00

   Hokej: Sportovní originály - Tomáš Plekanec

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Olympique Lyon - FC Lorient

   16:55 18:55
   18:55

   NHL - akce měsíce

   19:05

   Fotbal: New York Red Bulls - Toronto FC

   21:05

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - CF Montreal

   23:05

   Rychlá kola (5)

   23:35

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (5)

Celý program