kouč žasne

Souček okouzluje West Ham! Neuvěřitelné, rozplýval se trenér

Tomáš Souček
Zdroj: Profimedia
Tomáš Souček
Václav Trousil
Václav Trousil
24.2. 2020 13:47
Téma:

Ve West Hamu není ještě ani měsíc a už překonal letitý rekord. Fotbalista Tomáš Souček naběhal v minulém zápasu Premier League proti Manchesteru City 13,1 km, což žádný jiný hráč tohoto londýnského klubu nedokázal šest let.

Právě kvůli jeho běžeckým a atletickým dovednostem ho West Ham bral. Souček už ve Slavii dokazoval, že na hřišti toho odběhá opravdu hodně. Prokazoval to nejen v domácí soutěži, ale převážně v Lize mistrů, kde svými výkony nejvíce zaujal anglický celek.

„Věděli jsme o jeho síle. Mluvili jsme o tom, že potřebujeme nějaké nohy, o něco víc energie, běhání, pokrývání velkého prostoru,“ vyzdvihl jeho přínos kouč West Hamu David Moyes.


A to, že Souček pokryje velký prostor se ukázalo už ve svém druhém zápase v Premier League. Proti Citizens naběhl 13,1 km, což nikdo jiný v posledních šesti letech v dresu Kladivářů, jak se celku přezdívá, nedokázal.

„Pro někoho, kdo se právě připojil k týmu, je to neuvěřitelná statistika. Samozřejmě, že fotbal není jen o běhání, ale je to důležitá součást, která stoprocentně pomáhá,“ pravil Moyes.


Souček v naběhaných kilometrech kraloval i v Lize mistrů po zápasech základních skupin. Slavia odehrála šest duelů a čtyřiadvacetiletý hráč naběhal 76 121 metrů, což je v průměru 12,6 km za zápas.

Své schopnosti může rodák z Havlíčkova Brodu předvést opět v pondělí večer, kdy West Ham hraje na hřišti suverénního Liverpoolu.

Souček odešel do West Hamu na konci ledna. V londýnském celku hostuje do konce sezony a pokud se tým zachrání v Premier League, v klubu zůstane natrvalo. Už za hostování Slavia vyinkasovala 113 milionů korun, v případě přestupu dostane dalších 408 milionů korun.

První rozhovor Tomáše Součka po přesunu do West Hamu United:

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • SkiTour - Bedřichovský Night Light Marathon

   22:50 23:00
   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   NHL: San Jose Sharks - Colorado Avalanche

   01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Detroit Red Wings

   03:45

   Element (434)

 • Nova Sport 2

  • Ragby: Northampton Saints - Bath Rugby

   21:45 23:30
   23:30

   Basketbal: Dinamo Sassari - Casademont Zaragoza

   01:05

   NBA: Boston Celtics - Toronto Raptors

   09:00

   Fotbal: Rot - Weiß Essen - Holstein Kiel

   10:40

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

   11:00

   NBA: Boston Celtics - Toronto Raptors

Celý program