poklona

Souček je nový Fellaini, hodnotil po závěrečném kolapsu Mourinho

Tomáš Souček a Marouane Fellaini
19.10. 2020 9:28

West Ham United dokázal v nedělním zápase něco, co se jinému týmu v Premier League ještě nepovedlo. Ke smazání třígólového manka v poslední desetiminutovce přispěli i dva Češi a trenér Tottenhamu po utkání vystřihl Tomáši Součkovi nezvyklou poklonu.

Tottenham do domácího utkání s West Hamem vlétl fantasticky. Po šestnácti minutách bylo skóre 3:0, jenže jak dobrý měli vstup do zápasů domácí, tak stejně skvělou měli zase hosté koncovku. West Ham se stal prvním týmem v Premier League, který po 81 minutách hry prohrával o tři branky a nakonec neprohrál.

Podstatný kus práce odvedli i dva Češi v dresu Kladivářů. Tomáš Souček a Vladimír Coufal odehráli celé utkání a druhý jmenovaný byl ústřední postavou druhého gólu hostů. Coufal si naběhl do vápna a vyslal centr, který si do vlastní sítě srazil obránce Davinson Sánchez.

Hostům zbývalo ještě pět minut plus nastavení a v jeho čtvrté minutě dokonal překvapení Lanzini parádní střelou zpoza vápna, kterou Lloris vytečoval pouze na břevno, od něhož se míč odrazil do brány.

Po zápase trenér domácích José Mourinho hodnotil srovnání West Hamu jako šťastné, ale ocenil, že hosté si za ním tvrdě šli a dokonce je pochválil. Nezvyklou poklonu poté vysekl i Tomáši Součkovi, jehož zmínil v souvislosti s nebezpečností West Hamu při standardkách.

"David (Moyes - trenér West Hamu) našel v Součkovi svého nového Fellainiho," přirovnal českého záložníka k belgické hvězdě. Není divu, již dříve byla hra bývalého slávisty přirovnávána k té Fellainiho, neboť i Belgičan s obřím afrem dokázal tříštit útoky soupeřů a vynikal v hlavičkových soubojích.

Moyes měl pod sebou Fellainiho pět let když trénoval Everton a po svém přestupu do Manchesteru United si vzal právě vlasatého záložníka s sebou. Nyní roli Moyesova oblíbence zvládá Tomáš Souček, s čímž souhlasí řada fanoušků na internetu, kteří toto přirovnání považují za velmi přesné.