sonda do premier league

Souček hraje i o peníze spoluhráčů. Jaké jsou ve West Hamu platy?

Tomáš Souček
Zdroj: Profimedia
Tomáš Souček
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Aktualizováno 16:15
5.2. 2020 15:07

West Ham má Tomáše Součka. Získal možná jednu z nejcennějších posil do bojů o přežití. Získal ho relativně levně. Souček ale hraje o svou budoucnost a v průběhu jara si může říci i o solidní plat. Kolik vlastně mají hráči Hammers na výplatní pásce?

Bude to těžké, ale ztracené není nic. Do konce sezony chybí 13 zápasů a West Ham má vše ve svých rukou. Má ale také sakra těžký los. Nejbližší dva zápasy odehraje na Manchesteru City a v Liverpoolu. Pak přijdou na řadu souboje s přímými konkurenty v boji o sestup a kolo před koncem pojede na Old Trafford. V posledním zápase pak budou Hammers hostit Aston Villu a tam asi půjde o všechno.


Už první utkání ale naznačilo, že West Ham by mohl z práce českého dlouhána profitovat. „Myslím, že je velmi dobrý hráč s velkým potenciálem. Jsem nadšený, z toho, co Souček přináší, to je jasné,“ vypráví reportér webu Hammers News Antony Martin.


Tomáš Souček není jedinou zimní posilou. Ale zatímco gólman Darren Randolph z Middlesbrough a střelec Jarrod Bowen z Hull City přišli na přestup, Součkovo angažmá je zatím ve formě hostování a přestup by byl zpečetěn až v případě záchrany.
 

Pokud jde o peníze, ty jsou ve Stratfordu také velkým tématem. Hvězdy týmu už nyní tuší, že se na konci sezony může aplikovat podmínka, ve které je uvedeno, že v případě sestupu se platy hráčů poníží na polovinu. Co to ve finále znamená? Nejlépe placeným fotbalistou ve West Hamu byl Andrij Jarmolenko, který má podle specializovaného webu Sportac brát 115 tisíc liber týdně. V závěsu za ním je Jack Wilshere se 100 tisíci.


Jenže v průběhu sezony se čísla zcela jistě měnila. Oba přeplácení fotbalisté sedí spíš na lavičce a Hammers spoléhají na francouzského útočníka Sebastiena Hallera a španělského špílmachra Pabla Fornalse. Jejich platy nejsou známé, ale budou se šplhat právě ke 100 tisícům liber týdně.A co Souček? Za hostování inkasovala Slavia 115 milionů korun, když mise dopadne dobře, zaplatí za Tomáše Součka dalších 435 milionů korun. To jsou peníze, které se pohybují mezi kluby.


A Součkův plat? „Ano web Spotrac je velmi spolehlivý. Údaje se na něm objeví ale až po nějaké době. Takže nyní nevíme, kolik mu West Ham platí. Myslím ale, že to bude minimálně 40 000 liber týdně,“ dodává Antony Martin.


Tuto částku mají na výplatnici hráči druhého až třetího sledu Hammers. Ale třeba ikonický Mark Noble bere 50 tisíc liber týdně.Tak jako tak si Tomáš Souček polepšil, když se dělal rozbor příjmů nejlépe placeného českého fotbalisty v domácí lize, přišli novináři se zjištěním, že měsíční plat měl rodák z Havlíčkova Brodu 3 miliony korun, což v přepočtu na libry dělalo cca 22 tisíc liber týdně. Další bonusy pak Součkovi přicházely se splněnými cíli – postupem do Ligy mistrů, či dalším prodloužením smlouvy. Celkově si mohl přijít Souček až na 50 milionů korun za sezonu.


Je zřejmé, že pokud by se West Hamu povedlo Premier League zachránit, šel by i plat českého záložníka nahoru. Už nyní mu na konto může chodit každý týden v přepočtu okolo 1,2 milionu korun.


Není to samozřejmě největší plat, který kdy český fotbalista v Premier League měl. U gólmana Petra Čecha různé zdroje uvádí plat 120 tisíc liber týdně v dobách, kdy hájil branku Chelsea, 100 tisíc liber týdně pak měl brát český brankář na konci své kariéry v Arsenalu.

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: San Jose Sharks - Colorado Avalanche

   23:20 01:05
   01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Detroit Red Wings

   03:45

   Element (434)

   03:55

   NHL - akce měsíce

   04:05

   NHL: Vancouver Canucks - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Basketbal: Dinamo Sassari - Casademont Zaragoza

   23:30 01:05
   01:05

   NBA: Boston Celtics - Toronto Raptors

   09:00

   Fotbal: Rot - Weiß Essen - Holstein Kiel

   10:40

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

   11:00

   NBA: Boston Celtics - Toronto Raptors

   13:05

   UK Open 2021

Celý program