Publikováno 14. 10. 2015
UFC

Souboj o titul mezi žákem a mentorem? UFC šampion nic nenamítá!

UFC
Zdroj: foxsports.com
Témata:

Nově vznikající MMA tým v Coloradu v současnosti nabírá členy, kterým by poskytl zázemí během jejich tréninkových příprav. Přesun jednoho člena však vzbudil velkou pozornost a nepochopení některých lidí. Jeho odchodem se navíc otevírá možnost budoucího zápasu s jeho dlouholetým učitelem a menterom v jedné osobě!

Elevation Fight Team je název týmu, který by se chtěl zařadit mezi úspěšné MMA akademie jako jsou např.: American Kickboxing Academy, JacksonWink MMA či Blackzilians. Již nyní svůj přechod potvrdili UFC veteráni Matt Brown a Clay Guida. Doposud největším jménem je však UFC šampion bantamové váhy, TJ Dillashaw.

 


Dillashaw působil celou svou profesionální kariéru v týmu Alpha Male, kde je stále aktivním mentorem populární Urijah Faber. A právě Faber má na svědomí úspěchy jeho členů, kteří především v nižších vahách patří mezi naprostou špičku. Proto není divu, že odchod jednoho z jeho blízkých členů se ho dotkl a není v tomto směru nijak shovívavý.

 


V USA jsou MMA gymy brány občas jako rodina a odchod v tomto ohledu lze brát i osobně. Sám Faber nikdy titul UFC nezískal a tak případný zápas okořeněný osobními spory by přilákal značný počet diváků.

 


O jejich potencionálním zápasu se mluvilo již dlouho, ale vždy se jevil spíše jako science-fiction. Nyní během jednoho týdne nabral velmi jasných obrysů, tím spíše, že po Cruzovi se další vyzyvatel o titul zatím ještě neobjevil. Tento typ zápasu by byl na UFC poměry opravdu ojedinělý, jelikož reálný zápas mezi dlouholetým mentorem a žákem jsme doposud neviděli.

Lukáš Zduba TN.cz