Bitva kanonýrů

Souboj nejlepších střelců! Gretzky s Ovečkinem spolu už dnes změří síly

Bývalý hokejista Wayne Gretzky se chce utkat s Ovečkinem
Zdroj: Profimedia/ kolážtn.cz
Bývalý hokejista Wayne Gretzky se chce utkat s Ovečkinem
Téma:

Už dnes to vypukne. Noc ze středy na čtvrtek bude patřit jednomu z nejsledovanějších soubojů posledních dnů. Proti sobě totiž vstanou dvě legendy ledního hokeje, aby se poměřily, kdo z nich je lepším hráčem a možná i střelcem. Ať už jste fanouškem Wayne Gretzkyho nebo Alexandera Ovečkina, jejich vzájemný duel ve videohře NHL 20 nabídne zajímavou podívanou.

Příští rok už bude nejslavnějšímu hokejistovi světa 60 let, a tak je jasné, že by o pětadvacet let mladšímu Rusovi na bruslích konkurovat nemohl. Wayne Gretzky za dvacet let v NHL nastřádal neuvěřitelných 894 branek a jeho rekord je už dvacet let nepřekonán. Nejblíže k tomu má momentálně Alexander Ovečkin.

Ruský střelec má na svém kontě momentálně 706 branek, a pokud se nic neočekávaného nepřihodí, má před sebou ještě pár let kariéry. O možnosti překonání tohoto střeleckého rekordu se tak mluví čím dál tím více.
 

Fanoušci kvůli pandemii přišli na neurčitou dobu o možnost sledovat Ovečkinovu střeleckou formu, nyní se jim naskytne vskutku zajímavá podívaná. Oba elitní střelci souhlasili s tím, že se zúčastní souboje v hokejové simulaci NHL 20 od společnosti EA Sports. Ve středu se utkají v souboji BO3 (best of 3 - nejlepší ze tří) na Xboxu, jejich vzájemnou bitvu pak budou streamovat přímo Capitals na svém twitch kanále.

S celou myšlenkou přišel jako první právě Gretzky, který na instagramu viděl Ovečkina se synem na klíně hrát videohry a navrhl to přímo Capitals. „O tom gólovém rekordu se toho namluvilo tolik, že je mezi mnou a Alexem už pěkné spojení,“ řekl Gretzky v rozhovoru pro The Washington Post. „Napadlo mě, že bychom udělali něco, co by lidé mohli sledovat a navíc získat peníze pro ty, kteří to potřebují.“

Veškeré výdělky z této události totiž poputují na potravinovou banku v Edmontonu a do dalších charitativních organizací. 
 

Gretzky předem upozorňuje, že mu to ve hrách nejde tolik, jako mu to šlo tehdy na ledě a fanoušky varuje, že nemají čekat precizní simulaci hokeje jako od profesionálních esportovců. „Je jasné, že jsme trochu lepší na bruslích s hokejkou než s ovladačem v ruce, ale o to nejde. Je to spíš o tom, že můžeme pomoci těm, kteří jsou méně šťastní. Fanoušci si to mohou užít, přestože v tomhle moc talentovaní nejsme. Bude to zábava pro dobrou věc. Nedíváme se na to jako na nahrazení NHL, všichni chceme vidět kluky jako je Alex, Sidney Crosby nebo Connor McDavid zpátky na ledě.“

Gretzky už dříve Ovečkina podpořil, aby jeho střelecký rekord dohnal a fandí mu v tom. Ruský kanonýr v téhle sezoně překonal hranici 700 gólů a před přerušením se přetahoval s Davidem Pastrňákem o pozici nejlepšího střelce základní části.
Kromě tohoto rekordu mu také chybí devět branek k tomu, aby dosáhl podeváté na hranici padesáti vstřelených branek za sezonu, čímž by vyrovnal letitý rekord Mika Bossyho a právě Wayna Gretzkyho. Stal by se také druhým nejstarším střelcem, kterému se to podařilo.
 

„Samozřejmě, že chci dát 50 gólů, ale právě teď je důležitější zůstat v bezpečí a zajistit, aby byla pandemie pryč. Zamrzí, když přijdete o další kariérní milník, ale musíte myslet na svou rodinu, lidi a fanoušky, aby byli v bezpečí,“ řekl Ovečkin už dříve v jednom z rozhovorů.

Dokáží oba zužitkovat své střelecké zkušenosti i v hokejové simulaci?

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Související témata:
maj, mao TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: TSV GWD Minden - THW Kiel

   12:30

   FIA Karting Championship 2021 (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   09:00 10:45
   10:45

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:00

   Parkurová Global Champions - Valkenswaard Sestřih z průběhu 4. mítinku světové série v parkurovém skákání z Valkenswaardu

   13:00

   Tipsport Premier League 2021

   15:30

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

Celý program