Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 5.8. 2016 17:17
evropská liga jak na ně

SonderjyskE? Nic extra, těží z malého hřiště, radí Spartě Kadlec

Václav Kadlec
Zdroj: facebook
Václav Kadlec

Páteční los play-off Evropské ligy přidělil pražské Spartě nevyzpytatelného soupeře. Dánský vicemistr SonderjyskE je velkou neznámou. Naštěstí má ve skandinávské zemi tajného „agenta“. Exsparťan Václav Kadlec pálí za konkurenta FC Midtjylland, se kterým SönderjyskE dvakrát prohrálo. 24letý český reprezentant hodnotil tým, který stojí Spartě v cestě k milionům z EL.

„Kvalita je na straně Sparty, to je samozřejmě bez debat. Když podá dobrý výkon, myslím, že nebude co řešit,“ říká bývalý útočník pražského týmu.

 


„Musím říct, že to je velký rozdíl. Mají totiž hodně malé hřiště a hodně z něj těží. Všechno nakopávají dopředu, hážou dlouhé auty a snaží se prosadit důraznou hrou. Fotbalově to ale není nic extra,“ varuje Kadlec.


„Neřekl bych, že mají nějaké konkrétní hráče, které by bylo třeba vypíchnout. Neopírají se o individuality, ale především o jejich důrazný styl hry. Možná jen Tommy Bechman, jejich útočník, který je už trochu starší,“
pokračuje 14ka z Midtjyllandu.

 


„Nemají nějak extra velký stadion. Když jsme tam hráli, atmosféra byla docela dobrá. Ale to především díky přispění našich fanoušků, kterých dorazilo vážně hodně. Jinak by to nic speciálního nebylo,“ doplňuje útočník, jehož tým skončil v sezoně až za SönderjyskE.


Sparta má o čem přemýšlet. První zápas se hraje 18. Srpna v Dánsku, odveta o týden později na Letné. Ostatní české týmy už také znají své soupeře pro play-off. Liberec má kyperskou AEK Larnaku, Slavia narazí na belgického velikána z Anderlechtu Brusel.

med TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:00 15:20

   UFC 236: Holloway vs. Poirier 2

   15:20

   Florbal: Storvreta IBK - IBK Dalen

   16:55

   Teleshop

   17:10

   Fotbal: FC Nantes - Paris Saint - Germain

   18:50

   NHL News

   19:05

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

 • Nova Sport 2

  • 13:30 15:30

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   15:30

   Off-road Maraton (1)

   15:50

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   16:00

   UFC Unleashed (2)

   16:50

   Teleshop

   17:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

Celý Program