Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 7. 9. 2018
Hokejista Neměl letět

Šokující slova 7 let od tragédie: Co mnozí netušili? Demitra mohl žít!

Pavol Demitra
Zdroj: Profimedia

Bylo 7. září 2011. Skončily prázdniny, šlo se do školy a po letní pauze se chystal hokejový ročník 2011/12. Ruská KHL měla před sebou zahajovací kolo. Jenže ti, kteří se na novou sezonu těšili, měli během okamžiku po veškeré radosti. Tým Lokomotiv Jaroslavl přesně před sedmi lety zažil obrovské neštěstí v podobě letecké havárie, kterou nikdo z klubu nepřežil. Na palubě letadla byl mimo jiných i slovenský útočník Pavol Demitra, jehož sestra po letech promluvila a z jejich slov běhá mráz po zádech.

Ze 45 lidí na palubě přežil jediný, šlo o člena posádky. Z týmu Lokomotiv Jaroslavl ale nezůstal naživu nikdo. Letoun hvězdného týmu z KHL se zřítil krátce po startu za letištěm Tunošna. Mezi oběťmi této tragédie byli i čeští hokejisté Karel Rachůnek, Jan Marek a Josef Vašíček.

 

 

I Slovensko přišlo o svou obrovskou legendu. Tou byl Pavol Demitra. Jeho sestra po sedmi letech od nehody promluvila a mnohé šokovala. Demitra mohl žít, neměl totiž kvůli zdravotním obtížím do Minsku letět. "Syn přišel ze školy a řekl mi, že to letadlo spadlo, že to ví od nějakého kamaráda. Hned jsem volala mámě a ta mi řekla, že ráno mluvila s Palem, který jí řekl, že s týmem neletí," uvedla Demitrova sestra Adriana pro Pluska.sk.

 

Demitrovi nebylo dobře. "Měl nějaké zdravotní problémy, bolelo ho břicho, či co. Proto jsme se utěšovali, že v tom letadle nebude," vzpomínala Adriana. "Říká se, že čas léčí, ale já myslím, že to tak není. Život bez Pala už jednoduše není takový, jaký byl a už nikdy nebude. Museli jsme se s tím naučit žít. Velmi mi pomáhají děti Martin a Simonka," dodala.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:20 16:55

   Florbal: Storvreta IBK - IBK Dalen

   16:55

   Teleshop

   17:10

   Fotbal: FC Nantes - Paris Saint - Germain

   18:50

   NHL News

   19:05

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   20:50

   NHL – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • 16:00 16:50

   UFC Unleashed (2)

   16:50

   Teleshop

   17:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   19:05

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   19:35

   NBA – akce měsíce

   19:40

   Magazín NBA Action (29)

Celý Program