Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 24. 5. 2018
Instagram Je to ještě normální?

Šokující fotka: Jakému českému sportovci málem trčí kosti z těla?

Vojtěch Štursa
Zdroj: Instagram

Je jednou z největších českých nadějí ve skocích na lyžích, teď se o něm ale mluví hlavně v souvislosti s jeho děsivou fotografií. Při pohledu na odhalená žebra Vojtěcha Štursy totiž vyvstávají logické otázky, zda tento nadějný sportovec netrpí náhodou anorexií.

Měla to být nevinná fotka na Instagramu, u jeho fanoušků však vzbudila zděšení! Sympatický Štursa totiž na ní zatahuje břicho způsobem, že mu málem trčí kosti z těla. A to samozřejmě vyvolává pochyby, zda je tohle ještě normální. Jinými slovy, zda Štursa netrpí anorexií...

Jeho výkony i věčně dobrá nálada sice tyto zvěsti samy od sebe dementují, sportovci ale o svém zdravotním stavu často rádi mlží. Navíc pro lepší výkony jsou často ochotni jít až za hranu, což pak většinou nekončí moc dobře.


Téma anorexie je teď ostatně v Česku hodně propírané i kvůli Gabriele Koukalové. Slavná biatlonistka se ve své knize "Jiná" přiznala, že jí právě tato nemoc dlouho trápila. I s ní se sice dokázala pravidelně umísťovat na stupních vítězů, zároveň se to však odrazilo na jejím psychickém rozpoložení. 

Nezbývá než doufat, že se podobné problémy vyhnou Štursovi obloukem...

fre TN.cz