Publikováno 24. 3. 2018
NHL Nikdo to netušil

Šokoval v přímém přenosu: Co o sobě prozradila exhvězda NHL?

Eddie Olczyk
Zdroj: Profimedia
Eddie Olczyk

Pokud jste hokejový fanoušek, jistě ho znáte. Eddie Olczyk je někdejší hvězda NHL. Bývalý centr odehrál v nejslavnější lize světa přes tisíc zápasů a vyhrál i jeden Stanley Cup. Někdejší americký reprezentant se stal po hráčské kariéře slavnou tváří stanice NBC, pro kterou komentuje hokejové zápasy. V přímém přenosu během přestávky utkání mezi Chicagem a Vancouverem však mnohé šokoval. Prozradil o sobě něco, co do té doby nikdo netušil a doslova tím šokoval.

Zatímco na obrazovkách rozdával hokejová moudra a smích, v soukromém životě prožíval peklo, o kterém nikdo netušil. Od srpna loňského roku totiž bojoval s rakovinou. A to s jejím velmi agresivním typem – rakovinou tlustého střeva.

 

 

Ale porazil ji a světu to dal vědět rovnou během přímého přenosu. "Jsem hrdý na to, že poslední sken chemoterapie nevykazoval žádné známky rakoviny. Porazil jsem tuto zákeřnou nemoc. Nikdy v životě jsem neslyšel lepší zprávu," radoval se Olczyk během utkání mezi Chicagem a Vancouverem, které komentoval.

 

Olczyka nepříjemné období velmi zocelilo. "Jsem mnohem tvrdší, než jsem si myslel. Každý, kdo bojuje s touto chorobou, není slabý. Není to normální, když cítí tyhle pocity. Zůstaňte silní, věřte, že jste silnější a že rakovinu porazíte," dodává bývalá hvězda sebevědomí všem, kteří mají stejný zdravotní problém.

lju TN.cz