Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

UFC proti všem

Šok v Riu: Holloway potupil Alda v jeho rodné zemi!

Max Holloway
Zdroj: Twitter
Max Holloway

Max Holloway se raduje, Brazílie je v šoku. Ranař z Havaje v noční bitvě v Riu de Janeiru pokořil domácí hvězdu Josého Alda. Sudí ukončili zápas pro naprostou převahu Hollowaye, Aldo se jen bránil na zemi a schytával jednu ránu do hlavy za druhou.

Holloway tak natáhl svou šňůru neporazitelnosti na 11 zápasů a stal se pátým nejdéle vyhrávajícím fighterem. Boj s Aldem ukončil pár desítek sekund před koncem třetího kola. Brazilec se ocitl na zemi a Holloway našel cestu k úderům a oslabeného rivala dokázal trefovat na hlavu. Po téměř minutu trvající převaze sudí zápas předčasně ukončil.


Aldo sice protestoval proti předčasnému ukončení zápasu, ale nestranným divákům muselo být jasné, že neměl šanci. "Cítím se skvěle," řekl Holloway. "Aldo měl všechno, co jsem chtěl. Jeho čas ale teď skončil," dodal vítězoslavně.

 


Poslední prohru zaznamenal Holloway před čtyřmi roky s Conorem McGregorem.


Na Havaji tak vypukly bujaré oslavy, jelikož nyní mají po BJ Pennovi svého druhého právoplatného UFC šampiona. V pozápasovém rozhovoru Max projevil i touhu konečně zápasit ve své domovině a vedení UFC potvrdilo, že je to reálné. Se svoji vítěznou šňůrou je také na čtvrtém místě v historii UFC, hned za takovými jmény jako je Anderson Silva, Jon Jones nebo GSP. Ve svých 25letech dokazuje Max, že věk nemusí být vždy limitem a možná v nadcházejících letech překoná i další rekordy.


Ale noc v Riu nebyl jen duel Alda a Hollowaye. Navíc noc plnou ukončení před limitem vždy diváci uvítají. O knokauty a submise rozhodně nebyla nouze. 


Yancy Meideros nejdříve porazil TKO domácího Ericka Silvu, ale chuť všem Brazilcům krátce na to spravil Paulo Borrachinha stejnou mincí, tedy TKO vítězstvím.


Tři porážky v řadě neznamenaly konec ani pro Vitora Belforta. Existovala šance, že dnes jsme ho v oktagonu viděli naposled, i proto do svého výkonu dal vše, co v něm bylo. To se naštěstí vyplatilo a i přes krátký přípravný camp, trvající pouhé necelé tři týdny si došel pro své první bodové vítězství v UFC. Agresivní styl dnes vyměnil za více taktický přístup, díky čemuž v něm zaplál znovu pocit, že ještě se svou cestou bojovníka neskončil.


Překvapivě rychlé rozuzlení nabídl souboj dvou elitních zápasnic ve slámové váze. Odborníci tento zápas viděli velmi vyrovnaně, o to více byl jeho výsledek šokující. Karolina na začátku dostala možnost ukázat její kvalitní postoj, ale jak dobře víme, tak Claudia je velmi schopná dostat soupeřky na zem. Tento fakt dokázala před necelou půlkou prvního kola.


Karolina se okamžitě pokusila brazilskou sokyni ze sebe dostat, ale marně a dokonce ji při úniku nabídla svá záda. Na ně se s radostí Carolina rychle přesunula, odkud to měla již jednoduché k rear-naked choku a rychlému odklepání. Carolina tak své soupeřce připravila první prohru před limitem v UFC, ale co bude další výzvou pro dnešní vítězku dále, jsme se bohužel nedozvěděli.
 

 

ram, Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   Fotbal: FC Metz - AS Monaco

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   NBA 2019

   12:30

   Cape Pioneer Trek

   13:00

   Cape Pioneer Trek Finals

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Melbourne Darts Masters

   11:30

   Ligue 1 Preview (2)

   12:00

   UFC Connected (6)

   12:30

   MAXI TIP Poker Tour (12)

   13:00

   Fotbal: LA Galaxy - Seattle Sounders FC

   14:40

   Cyklomagazín (3)

Celý Program