první grandslam

Šok na Australian Open! Kvitová vypadla, končí také Veselý

Aktualizováno 14:34
10.2. 2021 6:32

Tohle čekal málokdo! Petra Kvitová vypadla z prvního tenisového grandslamu sezony již v druhém kole s hráčkou ze sedmé desítky žebříčku. Její přemožitelku Soranu Cirsteaovou může v příštím kole vyřadit Markéta Vondroušová, která bez problémů postoupila. Jiří Veselý se do třetího kola nepodívá, podlehl favorizovanému Španělovi.

Petra Kvitová byla v roli světové osmičky jasnou favoritkou, jelikož Soraně Cirsteaové patří až 68. místo světového žebříčku, ale hned první set ukázal, že Češku nečeká nic snadného.

Kvitová do zápasu vstoupila prolomením servisu své soupeřky, ale výhodu brejku za stavu 3:2 ztratila. Své podání prohrála i v následujících dvou hrách a jeden další zisk soupeřčina podání jen zmírnil prohru 4:6 v první sadě.

Druhý set přinesl krasojízdu rodačky z Bílovce. Třikrát vzala soupeřce podání, své neztratila ani jednou a po výsledku 6:1 mohla jít sebevědomě do rozhodující sady.

Jenže v té byl průběh přesně opačný. Třicetiletá Rumunka vyhrála první čtyři gemy, Kvitová poté uhrála pouze jedno své podání a Cirsteaová následně uhrála dvě hry, což znamenalo šokující vypadnutí Petry Kvitové z turnaje.

Dvojnásobnou wimbledonskou šampionku může hned ve třetím kole pomstít Markéta Vondroušová. Dvacátá hráčka světa narazila v druhém kole na soupeřku ze čtvrté stovky žebříčku a neměla s ní výrazné potíže.

Vondroušová Kanaďanku Marinovou porazila 6:1 a 7:5 a v dalším zápase vyzve právě Soranu Cirsteaovou. 21leté hráčce ze Sokolova se dařilo i v čtyřhře. Spolu s Běloruskou Lapkovou vyřadily duo Američanek, kterým nadělily dokonce i kanára.

O postup do třetího kola bojoval také Jiří Veselý. Světovou šestnáctku Španěla Pabla Carreňa-Bustu dokázal potrápit, ale na výhru to nestačilo.

První sadu rozhodl jediný brejk, který získal Španěl. V druhém setu si oba hráči udrželi všechny servisy a v tiebreaku opět vyhrál Carreňo-Busta.

Třetí set byl v režii Veselého, jenž získal dva brejky a vyhrál jasně 6:2, ale čtvrtý set pro něj znamenal konečnou. Za stavu 4:5 podával na udržení v zápase, ale čistou hrou ztratil gem, set i zápas.

V ženské čtyřhře jdou dál dva české páry. Hradecká s Kristýnou Plíškovou i Krejčíková se Siniakovou neměly se svými soupeřkami problém a hladce postoupily.

Lapková/Vondroušová (Běl./ČR) - Brengleová/Davisová (USA) - 6:4, 6:0

Bondarenková/Kičenoková (Ukr.) - Bouzková/Sorribesová Tormová (ČR/Šp.) 5:7, 6:4, 6:0

• NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

04:05 06:45