špičková nadhazovačka

Softbalistka Pecková zůstává v Japonsku. Lepší trénovat než být v karanténě

Veronika Pecková
Zdroj: Česká softballová asociace
Veronika Pecková
Jiří Průša
Jiří Průša
27.3. 2020 19:45
Téma:

Vysněný start Veroniky Peckové v japonské softbalové lize se odkládá. Ani tato soutěž totiž kvůli koronaviru neodstartuje podle původního plánu. Pecková nicméně zůstává v Japonsku, jelikož tam má alespoň možnost trénovat, což by v Česku nemohla.

Jarní část nejprestižnější softbalové ligy na světě se kvůli pandemii koronaviru neuskuteční, odehrát by se měla až její podzimní část. „Mrzí mě to, protože celý tým věnoval přípravě velké množství času a energie. Na druhou stranu jsem ráda, že je zdraví sportovců na prvním místě,“ uvedla v tiskové zprávě tahounka české reprezentace.


Narozdíl třeba od českých hokejistů v NHL ale Pecková zpátky do své domoviny nespěchá. „Tým pokračuje v tréninku, takže je to rozhodně lepší varianta, než být v karanténě v Čechách,“ zhodnotila trojnásobná vítězka české extraligy.


"Sportovní areál, kde mají firemní týmy základnu pro několik sportů včetně softbalu, je sice od začátku března pro veřejnost uzavřený, ale pro sportovce se nic nemění, takže normálně trénujeme,“ prozradila Pecková, že pro její sportovní rozvoj je setrvání na ostrově Honšú nejlepším řešením.„I když na jaře nebudou žádné zápasy, zůstanu tady až do konce dubna, jako kdyby se normálně hrálo. Potom plánuji odletět na Nový Zéland a v srpnu se chci vrátit zpět do Japonska,“
nastínila nadhazovačská hvězda své plány.Pecková okomentovala i historický úspěch českých juniorů, kteří na mistrovství světa vybojovali bronzové medaile. „Hrozně jsem jim fandila. Byla jsem v Aucklandu na pár jejich trénincích a přípravných zápasech, a pak jsem šampionát sledovala z Japonska. Myslím, že na sebe kluci mohou být neskutečně pyšní, protože jako tým dokázali velikou věc,“ pochválila mladíky odchovankyně jihočeských Ledenic, která už slavila triumf i v prestižní tchajwanské lize.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Pobouření

   10:00

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   10:25

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

 • Nova Sport 2

  • NHL: Pittsburgh Penguins - New York Rangers

   09:00 10:45
   10:45

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

Celý program