špičková nadhazovačka

Softbalistka Pecková zůstává v Japonsku. Lepší trénovat než být v karanténě

Veronika Pecková
Zdroj: Česká softballová asociace
Veronika Pecková
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 27. 3. 2020
Téma:

Vysněný start Veroniky Peckové v japonské softbalové lize se odkládá. Ani tato soutěž totiž kvůli koronaviru neodstartuje podle původního plánu. Pecková nicméně zůstává v Japonsku, jelikož tam má alespoň možnost trénovat, což by v Česku nemohla.

Jarní část nejprestižnější softbalové ligy na světě se kvůli pandemii koronaviru neuskuteční, odehrát by se měla až její podzimní část. „Mrzí mě to, protože celý tým věnoval přípravě velké množství času a energie. Na druhou stranu jsem ráda, že je zdraví sportovců na prvním místě,“ uvedla v tiskové zprávě tahounka české reprezentace.


Narozdíl třeba od českých hokejistů v NHL ale Pecková zpátky do své domoviny nespěchá. „Tým pokračuje v tréninku, takže je to rozhodně lepší varianta, než být v karanténě v Čechách,“ zhodnotila trojnásobná vítězka české extraligy.


"Sportovní areál, kde mají firemní týmy základnu pro několik sportů včetně softbalu, je sice od začátku března pro veřejnost uzavřený, ale pro sportovce se nic nemění, takže normálně trénujeme,“ prozradila Pecková, že pro její sportovní rozvoj je setrvání na ostrově Honšú nejlepším řešením.„I když na jaře nebudou žádné zápasy, zůstanu tady až do konce dubna, jako kdyby se normálně hrálo. Potom plánuji odletět na Nový Zéland a v srpnu se chci vrátit zpět do Japonska,“
nastínila nadhazovačská hvězda své plány.Pecková okomentovala i historický úspěch českých juniorů, kteří na mistrovství světa vybojovali bronzové medaile. „Hrozně jsem jim fandila. Byla jsem v Aucklandu na pár jejich trénincích a přípravných zápasech, a pak jsem šampionát sledovala z Japonska. Myslím, že na sebe kluci mohou být neskutečně pyšní, protože jako tým dokázali velikou věc,“ pochválila mladíky odchovankyně jihočeských Ledenic, která už slavila triumf i v prestižní tchajwanské lize.

TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2016: Bayern Mnichov - Borussia Dortmund

   11:05 13:30
   13:30

   Polední sportovní noviny

   13:35

   TSV Hannover-Burgdorf - Die Eulen Ludwigshafen Záznam 23. kola německé házenkářské Bundesligy 2019/2020

   15:00

   Basketbal: Türk Telekom - Besiktas Sompo Sigorta

   16:25

   El Trafico (1)

   16:35

   El Trafico (2)

 • Nova Sport 2

  • Billa NHL Charity Showmatch

   11:10 13:30
   13:30

   NBA Classic Games: Portland Trail Blazers - Los Angeles Lakers

   15:05

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Olympique Lyon

   16:50

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   18:45

   Element (414)

   19:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - New York Knicks

Celý program