Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.5. 2017 14:44
Hokej Mistrovství světa

Sobotka už letí z Prahy do Paříže! Švédsko posílí gólmanská hvězda

Vladimír Sobotka a Henrik Lundqvist
Zdroj: Facebook/Profimedia
Vladimír Sobotka a Henrik Lundqvist

Na hokejové mistrovství světa míří ze zámoří zřejmě poslední posily pro národní týmy. Josef Jandač už vyhlíží Vladimíra Sobotku, který je právě na cestě do Paříže. Bude však hrát až proti Francii v neděli. Švédsko se zase těší na hvězdu do brankoviště, přiletí totiž gólman Henrik Lundqvist.

Sobotka už má sbalené kufry a z pražského letiště letí do Paříže. Devětadvacetiletý centr by měl zaplnit jedno z posledních dvou volných míst na soupisce určené pro hráče v poli. Dnes téměř na jistotu proti Slovincům nenastoupí. Proti Francii v nedělním utkání už by k dispozici být měl.

 

 

Švédsko ještě nemá dost a už takhle velmi silnou sestavu tří korunek doplní gólman Henrik Lundqvist. Ten je stále jednou z největších gólmanských hvězd na světě, i když je mu už pětatřicet. Na pozvánku kývl neprodleně poté, co jeho New York Rangers vypadl ve čtvrtfinále play off NHL s Ottawou.

 

S kým se však v Paříži a Kolíně nad Rýnem počítat nemůže, tak s Alexandrem Ovečkinem. Ten se kvůli blíže nespecifikovanému zranění v dolní části těla omluvil trenérovi Olegu Znarokovi. Rusko však ještě další posily ze zámoří mít bude. Z Washingtonu dorazí alespoň centr Jevgenij Kuzněcov a obránce Dmitrij Orlov, přestože nemají smlouvu na další sezonu NHL.

lju TN.cz