fotbal Sněhová nadílka

Sníh ochromil fotbal. Na Dukle málem přišli o mluvčí i střídačku!

Téma:

Tak takhle si fotbalisté českých prvoligových klubů start zimní přípravy rozhodně nepředstavovali. Na prvním srazu po vánočních radovánkách je totiž přivítal sníh a déšť, přičemž nejhorší situace byla v tomto směru na severu Čech - v Jablonci a Liberci.

Sněhová vánice, štiplavý vítr a kroupy za krkem. Tak nějak to ve středu vypadalo na většině hřištích, kde se k prvnímu tréninku po zimní pauze sešli fotbalisté českých ligových týmů.

Hodně nepříjemná situace nastala hlavně v Jablonci s Libercem, kde jsou ale na podobně bláznivé počasí už zvyklí."Podmínky tady v Jablonci jsou každý rok stejné. Z mého pohledu je toho sněhu ještě málo, protože začal padat až dneska. Sníh k tomuhle kraji prostě patří. Hráči, kteří tu jsou, moc dobře vědí, jak tady probíhá zima. S tímhle určitě nebude problém," řekl pro web Jablonce uznávaný trenér Petr Rada, pro něhož to byl první trénink po návratu na Střelnici.

Rozmary počasí ale komplikovaly situaci i pražským klubům. Třeba v Edenu hráče překvapila mimořádně prudká bouře s krupobitím.

"Dlouho nepamatuji, že by v Praze bylo něco takového, ale my z Liberce jsme zvyklí. Tohle bylo ještě mírumilovné. My jsme zvyklí na rolby během tréninku, kličkování mezi bagry," smál se kouč Jindřich Trpišovský, jenž do Slavie přišel právě ze Slovanu.A strašidelné počasí zavládlo i na Dukle, kde se k celé situace vtipně vyjádřila mluvčí Dukly Šárka Drobná. Po jejím stausu na Twitteru nezbývá než doufat, že jsou na Julisce stále v plném složení...


 

fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 00:50

   NHL: San Jose Sharks - New Jersey Devils

   00:50

   SC Braga - Rangers FC

   02:35

   Házená: HBW Balingen - Weilstetten - SC Magdeburg

   04:05

   NHL: Anaheim Ducks - Pittsburgh Penguins

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Colorado Avalanche

 • Nova Sport 2

  • 23:05 01:05

   NBA: Golden State Warriors - Los Angeles Lakers

   01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Colorado Avalanche

   03:45

   Házená: MT Melsungen - Bergischer HC

   09:00

   Fotbal: Nîmes Olympique - Olympique Marseille

   10:45

   Snowbike Festival & Tom Evans Profile

   11:15

   UFC Reloaded (18)

Celý Program