Fotbalová legenda

Snad ví, co dělá, komentuje Antonín Panenka Šilhavého výběr na EURO

Antonín Panenka o nominaci a Bořkovi Dočkalovi
Zdroj: Profimedia/ kolážtn.cz
Otava redakční fotka
Marek Otava
25.5. 2021 14:59
Téma:

Trenér fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý rozsekl asi nejpalčivější otázku v případě nominace na Euro. Ve výběru 25 hráčů totiž chybí záložník Bořek Dočkal, naopak se do ní dostal například Jakub Pešek z Liberce. S reakcí na nominaci přišel i bývalý reprezentant a autor legendárního dloubáčku Antonín Panenka.

"Bořka (Dočkala) bych vzal. Je to jeden z hráčů v lize, který má dobrou přihrávku, snaží se hrát dopředu a umí uvolnit hráče," popisuje jeho schopnosti 72letý bývalý fotbalista.


Zkušený sparťanský záložník vykonával v reprezentaci funkci kapitána, nyní se ale na Euro nepodívá. „Poskládali jsme tým podle našeho nejlepšího svědomí. Bohužel, soupiska není nafukovací a na turnaj nemůžou všichni. Za týmem si stojíme a vybraným hráčům věříme. Jsem přesvědčený, že jsme dali dohromady zajímavé mužstvo, které může na EURO dojít co nejdál," řekl na tiskové konferenci kouč Jaroslav Šilhavý.
S tím však Panenka úplně nesouhlasí. "Myslím si, že v tom širokém kádru 25 hráčů by šel určitě uplatnit, ale kouč Šilhavý snad ví, co dělá," vzkazuje mistr Evropy z roku 1976, který však zase souhlasí s nominací Adama Hložka."Svými výkony potvrzuje, že ligu zvládá v pohodě, tak proč by neměl být v nároďáku? Nehleďme na to, kolik mu je, ale na to, jak hraje. Ten jeho herní projev je na vysoké úrovni,"
vysvětluje Panenka s tím, že by mu výkony na evropském fotbalovém šampionátu mohly otevřít cestu k ještě lepšímu angažmá.
"Pro něj je to obrovská motivace, aby se ukázal. Co se týče případného přestupu, tak ty klubu o něm už určitě ví, ale pokud by na tom Euru něco dobrého ukázal, tak se může ta jeho cena ještě zněkolikanásobit," říká slavný fotbalista.Spokojený je i s překvapivou nominací Jakuba Peška z Liberce. "Rychlý kluk, dokáže si najít prostor k zakončení. Určitě může překvapit. Upřímně útočníků máme pořád jak šafránu, takže takový útočný hráč je pro nás určitě dobrý," dodává Panenka, pro kterého by však bylo úspěchem naší reprezentace už jen postup ze skupiny: "Buďme nohama na zemi, máme ve skupině Chorvatsko a Anglii, to jsou favoriti. Skoti ty jsou zase velmi nepříjemný."Trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý musí konečnou nominaci nahlásit do 1. června. Nechává si tak ještě jméno volné, a to z toho důvodu, že čeká, zdali obránce Ondřej Kúdela nedostane po odvolání za údajný rasismus milost od UEFA. „Naděje umírá poslední. Věřím, že se vyplatí na něj čekat. Pokud by Kúdela jet nemohl, máme ještě tři jména za něj případně připravená," řekl na tiskové konferenci kouč Šilhavý.

Antonín Panenka musel v minulém roce překonat koronavirus:

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   10:40

   Sportovní originály - František Straka - hráč

   11:05

   ATP Tour 250: Generali Open

   12:45

   Kolo pro život - Dobříš

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   09:00 10:45
   10:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší góly sezony

   11:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   12:45

   Tour de France - Speciál

   12:55

   Save Boxing II.

   13:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

Celý program