UFC Všechno jinak

Další a snad poslední změna: Khabibův soupeř bude Al Iaquinta!

Al Iaquinta a Khabib Nurmagomedov
Zdroj: Profimedia
Al Iaquinta a Khabib Nurmagomedov

Nejbláznivější týden v historii UFC. Tolik zvratů, kolik se během posledního týdne a především pak během posledních dvou dnů událo, ještě největší MMA organizace na světě nezažila. Zrušené zápasy, prohazování soupeřů a především pak McGregorův šílený útok. To vše je snad u konce a fanoušci by se měli začít těšit na další galavečer, který byl o velmi zajímavé zápasy ochuzen, ale stále nabízí velkou podívanou.

Galavečer UFC 223 přišel sice o čtyři zápasy, ale jako zázrakem se bude stále bojovat o dva tituly. Khabib Nurmagomedov i přes všechen povyk kolem jeho osoby nastoupí do titulového zápasu a to proti Alu Iaquintovi. Tony Ferguson, Max Holloway ani Anthony Pettis tedy šanci na cenný skalp nedostanou a jako dar z nebes přišla životní šance pro Ala.

 

 

S pěti výhrami v řadě má velmi dobře našlápnuto, nicméně favoritem v tomto zápase rozhodně není. Fanoušci filmu Rocky IV mohou vidět spojitost s tímto zápasem. V kultovním filmu se také italsko-americký outsider postavil neporaženému Rusovi a všichni ví, jak to dopadlo. Podobný scénář nás tak může čekat i zítra ráno.

 

 

Nurmagomedov se ale filmovým motivem nenechá rozhodně zastrašit a nehodlá jít ve stopách Ivana Draga. Tvrdé týdny plné tréninku musí doručit určitý výsledek, a když už se Khabib dostal takto daleko a překonal všechny nepříjemnosti, tak si můžeme být jistí, že v oktagonu se pokusí ukázat svůj doposud nejlepší a nejdominantnější výkon.

 

Pod vlnou šíleností se schovává i další velká bitva. Odveta mezi Rose Namajunas a Joannou Jędrzejczyk. Obě dámy se vrací na místo činu. Právě v New Yorku šokovala Rose svět, když doposud neporaženou Joannu knokautovala hned v prvním kole. Tip, že zápas skončí tímto způsobem, si netroufal říct nahlas zřejmě nikdo.

 

 

O to zajímavější bude sledovat odvetu a to, s jakým přístupem obě zápasnice nastoupí. Joanna se prvně pokoušela hrát velmi tvrdou psychologickou hru a vůbec jí to nevyšlo. Tentokrát se drží více zpátky a prokazuje větší respekt. Ovšem víte, co dokáže tvrdá prohra udělat s psychikou, protože i Ronda byla do jisté doby neporažená a po první prohře se naprosto změnila a už to nebyla stará dobrá Ronda. Dokáže tak Joanna vyjít ze stop Rondy?

 

Doufejme, že k žádným větším změnám nedojde a budeme si moci užít skvělý galavečer v přímém přenosu. UFC 223 můžete sledovat živě na stanici NOVA Sport 2 a portálu VOYO. Už zítra (v neděli) ráno ve 4:00.

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:05 04:00

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

   10:25

   Cape Epic 2019 - Best of men

   10:50

   Spartan race – Dolní Morava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 01:50 03:15

   The Boodles 2019

   09:00

   World Cup of Pool 2019

   11:25

   Major League Soccer Highlights (16)

   11:50

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   13:35

   Carabao Cup 2019

   14:05

   DFB Pokal 2019

Celý Program