Publikováno 14. 8. 2016
utrpení raději to nehrát

Smutný zápas o bronz, Hlaváčková měla zlomeninu v obličeji

Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká
Zdroj: Profimedia
Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká

Česká výprava musela v sobotu večer vytrpět souboj o bronzové medaile ve čtyřhře žen. Smutnou hrdinkou zůstala nakonec hlavně Andrea Hlaváčková, která se sebezapřením do utkání nastoupila. I když měla ze semifinále zlomenou lícní kost.

Nešťastný moment ze semifinálového duelu, kdy Švýcarka Martina Hingisová odvracela mečbol, ranou do hlavy Andrey Hlaváčkové, měl dohru v nemocnici. Lékaři po vyšetřeních odhalili zlomeninu pod oční bulvou a nedoporučovali české tenistce nastoupit. Ale vynechejte zápas o medaili...


"Já si myslím, že by mi to pak bylo líto. Prostě jsem to riskla. Jsme sportovci a hrajeme se zraněními," řekla Hlaváčková.

Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká
Zdroj: Profimedia Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká

Hrála ale s obavami. Ke smečím se otáčela zády a údery nebyly agresivní, jak by chtěla. "Celkový přehled na kurtě chyběl, nemohla jsem reagovat na míč. Tak jsem to tam tak šolichala a doufala v zázrak, který se nestal," řekla.


Jenže ani soupeřky to prý neměly jednoduché. Podle Barbory Strýcové bylo těžší soustředit se jen na vlastní hru. "Jak je jen jedna medaile, tak byl zápas vypjatý. Každá z nás byla hrozně nervózní a podle toho taky vypadal ten zápas. Nebyl to zrovna nejhezčí zápas, co jsme tu hrály," řekla Strýcová.

Barbora Strýcová a Lucie Šafářová
Zdroj: Profimedia Barbora Strýcová a Lucie Šafářová

Společně s Lucií Šafářovou se nakonec mohla radovat z medaile. Přece jen to amožná dopadlo spravedlivě. Hlaváčková s Hradeckou už stříbrnou placku z Londýna mají. "Přejeme si, ať se dá Andrea dohromady, ale musely jsme tam jít," řekla Šafářová.


Ale duel to prý byl "hrozný". "Byly jsme hodně nervózní a na začátku zápasu to bylo znát. Ale bojovaly jsme a jsme strašně šťastné, že jsme to takhle zvládly," řekla Šafářová.

čtk TN.cz