Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 23. 5. 2018
Hokej Mistrovství světa

Českého fanouška na MS v Kodani srazilo auto: Je ve vážném stavu!

MS 2018
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Smutný dozvuk má hokejové mistrovství světa v Dánsku, které skončilo v neděli. Pro českého fanouška pokračuje v kodaňské nemocnici bojem o svůj život. Během zápasu Česka s Ruskem ho totiž srazilo auto a způsobilo mu vážná zranění. Redakci Nova Sport o tom informoval jeho syn.

Přímo redakci TN.cz se ozval syn muže, který byl v Kodani sražen vozem. "Osobně jsem u toho nebyl. Mám ale zprávu od kodaňské policie, že se to stalo dne 10. května během zápasu české reprezentace a Ruska. Otec odešel během druhé třetiny ze stadionu a už se nevrátil na své místo," napsal Lukáš N., který byl s případem blíže obeznámen. "Podle místní policie otce srazilo auto mimo přechod v rychlosti asi 60 km/h," dodal.

 

Stejné informace má i české ministerstvo zahraničí. "Mohu potvrdit, že 10. května byl automobilem v Kodani sražen jeden český fanoušek. Utrpěl těžké zranění páteře a mozku. Jeho zdravotní stav je i nadále vážný, ale je stabilizovaný. Pro tuto chvíli se o jeho převozu do České republiky neuvažuje. Policie tuto nehodu prošetřuje a případ zatím tedy nebyl uzavřen," řekla pro Nova Sport za Ministerstvo zahraničních věcí Irena Valentová, tisková mluvčí.

 

 

"Prostřednictvím naší ambasády v Kodani poskytujeme rodině pomoc. To například takovou, že pomáháme s tlumočením a naše konzulka byla několikrát přítomna v nemocnici," pokračovala Valentová.

 

"Nehodu způsobil řidič dánské národnosti," doplnila Valentová. Podle informací Nova Sport to vypadá, že řidič jel rychleji, než mohl jet. Svědci měli nicméně podat policii rozcházející se informace. Řidič ale měl být tím, kdo na místo volal záchranku a zůstal u českého fanouška až do jejího příjezdu.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:00 00:30

   Rychlá kola (4)

   00:30

   Czech rally 2019 (1)

   01:05

   NHL: St. Louis Blues - Winnipeg Jets

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: St. Louis Blues - Winnipeg Jets

   11:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 23:35 02:00

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   02:00

   RunTour – České Budějovice

   02:15

   Valencia CF - Villarreal CF

   09:00

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   10:45

   Ligue 1 Preview (33)

   11:15

   Fotbal: LA Galaxy - Houston Dynamo

Celý Program