Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

všeříkající momentka

Smutné foto ze střídačky: Kdo je kdo ve sparťanském lazaretu?

Sparťanský lazaret
Zdroj: Profimedia
Sparťanský lazaret

Je to lazaret. Už se o tom mluví dlouho. Fotbalovou Letnou obchází strašák. Hned 11 hráčů z kádru Sparty nemohlo nastoupit do bojů o Evropskou ligu kvůli zranění či nemoci. A ve čtvrtek také vznikla fotografie, která depresi v nejslavnějším českém klubu dokumentuje.

Ta fotka se stala hitem a koluje po sociálních sítích. Letenský lazaret se sešel na předzápasovém tréninku Sparty, a tak bylo možno vidět, v jakém rozpoložení se marodi nachází.


Ze čtrnácti osob na fotce najdete deset fotbalistů a dvoje berle. Občas nějaký zájem, ale také rezignované výrazy.


To, co se na Spartě z hlediska zdraví hráčů děje, snad ani nemůže být normální věc. Na seznamu nemocných jsou i nedávné posily.

Jen si to vezměme popořádku, třeba zleva horní řadou:

Zřejmě do mobilu kouká Matěj Pulkrab, který je mimo hru už od března, toho zradila achilovka.
 

Martina Frýdka označil trenér Václav Jílek za nového kapitána Sparty. Jenže tenhle záložník odehrál poslední zápas na soustředění v Rakousku proti Dynamu Moskva. Po jednom z hlavičkových soubojů ale špatně spadl na zem a pochroumal si koleno.


David Lischka už snad trable překonal, loni lékaři odhalili jeho problémy se srdcem. Ale do přípravy už naskočil, jenže místo v sestavě ztratil.


Martin Graiciar se nečekaně také objevil mezi marody, kteří netrénovali. Přitom ještě o víkendu hrál ligu. Co se stalo, a zda je opravdu zraněný, je otázkou.


Filip Panák je mimo hru už skoro rok. Bývalý hráč Karviné absolvoval loni v říjnu operaci kolena. Sparta ho kupovala ještě v době rekonvalescence. Zde je nutné říci, že se nezranil při pobytu na Letné.


Nor Andreas Vindheim si naopak přivodil svalové zranění hned na začátku přípravy na soustředění v Bad Leonfeldenu.
Druhou řadu začíná brankář David Bičík, který se zřejmě nevešel do nominace na zápas.

Seznam zraněných na Spartě v zápase s Trabzonsporem
Zdroj: livesport.cz Seznam zraněných na Spartě v zápase s Trabzonsporem

Vedle něj ale už sedí s berlemi špílmachr Bořek Dočkal, který si přivodil zranění achillovy paty po loňském utkání s Plzní. Od té doby nebyl na place a jeho příběh začíná připomínat story věčného smolaře Tomáše Rosického. Mimochodem podobný problém má Matěj Pulkrab.


Třetí zleva sedí kondiční trenér Václav Polák, který mívá na starost právě i dohánění kondice hráčů, kteří absentují v zápasech.


Pak je na lavičce Sparty i Václav Kadlec, který za posledních 14 měsíců ležel už třikrát na operačním sále a ani sám pořádně neví, zda se k fotbalu ještě dokáže vrátit. Prý už počítá se vším.


Rezignovaně vedle něj sedí s nataženýma nohama Ondřej Zahustel. Loni uklouzl ve sprše, po operaci se dokázal vrátit, nyní ale opět hlásí zranění, tentokrát kolene.


Posledním na lavičce je pak fyzioterapeut Adam Kuttenberg a soudě podle pohledu do jeho tváře i na předchozí seznam marodů, je tahle pozice ve Spartě slušná fuška…

 


Ještě je třeba dodat, že na marodce je i Václav Drchal, který se zotavuje z operace kolene a čeká ho dlouhá rekonvalescence. 

Na seznamu marodů je i nejdražší posila Tal Ben Chaim, který si na začátku minulé sezony přetrhl zkřížený vaz. U něj se ale spekuluje už i o odchodu z Letné. Také není ani mezi týmovými parťáky.

Posledním smolařem je pak Adam Hložek, kterého o zápas s Trabzonsporem vyřadila nemoc. Poslední tři ani na fotce nenajdete.

Ještě zaujme jedna věc: Ač jsou sparťané na střídačce s akreditacemi na krku, nemají na sobě klubové oblečení a jsou jen v civilu. Smutná fotka tak vypadá ještě podivněji...

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:25 18:50

   Maxi Tip Poker Tour (25)

   18:50

   NHL News

   19:00

   Element (400)

   19:15

   Rychlá kola (11)

   19:45

   Off-road Maraton (7)

   20:10

   Truck Racing Magazine (10)

 • Nova Sport 2

  • 18:05 20:05

   NBA: Chicago Bulls - Brooklyn Nets

   20:05

   Grand Slam of Darts 2019

   22:00

   Truck Racing Magazine (10)

   22:20

   Czech rally - Speciál

   22:45

   NHL: Vancouver Canucks - Colorado Avalanche

   00:30

   UFC Reloaded (2)

Celý Program