Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 9. 2018
Hokej Vzpomínková akce

Smutná premiéra. Hokejisté Broncos hráli poprvé od tragédie

Přeživší z týmu Broncos
Zdroj: YouTube.com

Pět měsíců od uniknutí smrti jsou zpět na ledě. Hokejisté Humboldt Broncos nastoupili k prvnímu zápasu od dubnové tragické nehody autobusu, při které zemřelo deset mladých hokejistů a šest dalších lidí. Zápasu předcházela dojemná připomínka.

Brayden Camrud a Derek Patter. Jediní dva hráči, kteří přežili dubnovou nehodu autobusu, se vrátili do juniorského týmu a nastoupili od první minuty do zápasu.Broncos prohráli zápas 2:1, výsledek ale nikoho v hale netrápil. Celá akce začala vzpomínkovou akcí na 6. dubna 2018. To cestovali mladí hráči k zápasu play off do města Nipawin. Do cíle jim zbývalo už jen 30 kilometrů, ke stadionu už ale nedorazili. Klubový autobus se srazil s kamionem a nehodu nepřežilo šestnáct lidí. Deset hráčů, dva trenéři, řidič autubusu a tři spolupracovníci klubu.


Ceremonie se účastnilo i osm hráčů, kteří tragickou nehodu přežili. Návrat do juniorského týmu Broncos jim nedovolil buď věk, nebo zranění, jako v případě brankáře Jacoba Wassermanna, který na led přijel na vozíku.


„Temnoty je už mezi námi méně, nikdy ale nezapomeneme na ty, kteří nás opustili. Drží nás láska, kterou cítíme k těm, kteří tu s námi nejsou, i k těm, které tu zanechali,“ začal svůj emotivní proslov prezident klubu Kevin Garinger.


Tragédii si připomínali fanoušci už cestou na stadion. Chodník ke vchodu je totiž lemován fotkami hráčů a členů realizačního týmu, kteří nehodu autobusu nepřežili. Fanoušci také nosili květiny a svíčky k lavičce před stadionem a k síni slávy, kterou klub zřídil přímo v útrobách haly.

 

hp TN.cz