Tenistka US Open

Smutek z úmrtí tchána: Plíšková se na tiskovce rozbrečela a odešla

Karolína Plíšková
Zdroj: YouTube.com
Téma:

Prohrála ve čtvrtfinále se Serenou Williamsovou, ale sama ví, že jsou v těchto dnech důležitější věci, než je tenis. Karolínina Plíšková se těžce vyrovnává se smrtí svého tchána – otce Karolína manžela a manažera Michala Hrdličky. Na tiskové konferenci se kvůli této smutné události rozbrečela a odešla.

Po zápase se Serenou Williamsovou, do kterého vstoupila skvěle, ale nakonec ho prohrála 0:2, neměla bůhvíjak špatnou náladu. Novinářům na tiskové konferenci ochotně odpovídala. "Jsem samozřejmě zklamaná, protože jsem mohla zahrát o hodně líp. Na druhou stranu bych před turnajem za čtvrtfinále dala úplně všechno," cituje slova Plíškové z tiskovky portál Tenisový svět.

 

 

Karolína po prohraném čtvrtfinále na US Open věří v lepší zítřky. "Cítím z týmu, co jsem si teš sestavila, že by to mohlo do budoucna fungovat. Říkají mi dobré věci a mám velký prostor se zlepšit. Pár turnajů ještě zbývá a věřím, že se ještě něco povede," doplnila.

 

 

Jenže pak to přišlo. Otázka na tělo, ale otázka, která se prostě očekávala. "Jak se vám hrálo po rodinné tragédii?" ptal se novinář, který narážel na nedávnou smrt otce Michala Hrdličky (více v článku výše). "Bylo to samozřejmě těžké, nejvíc pro Michala. Jsem ráda, že tady se mnou zůstal. Bylo ve vzduchu, co vůbec dál udělat, ale bojovali jsme prostě pro..." nedořekla Plíšková a s pláčem opustila tiskovou konferenci.

 

Organizátoři US Open však tento moment z oficiálního záznamu tiskové konference z pochopitelných důvodů vystříhli. Veřejnosti to ale samozřejmě neuniklo a mnozí smutný moment rozebírali na sociálních sítích. 

 

Plíšková měla ke tchánovi velmi dobrý vztah. Ještě před tím, než prohrál těžký boj s rakovinou prostaty, měla rodině svého manžela dokonce finančně pomoci a to nemalým způsobem. Podle deníku Blesk měla Plíšková vložit své finance do něčeho, co se týkalo Hrdličkových a rodina za to tenistce ručila svou vilou v Jesenici.

 

 

Dle zmíněného média mohlo jít o to, že se Hrdličkovi kvůli nemoci Václava Hrdličky dostali do finančních problémů, ze kterých jim právě Karolína pomáhala.

lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Monster Energy Supercross Geneva

   14:30 15:00
   15:00

   Fotbal: Philadelphia Union - Inter Miami CF

   16:50

   El Trafico (1)

   17:00

   El Trafico (2)

   17:15

   Proměna bouřliváka

   17:50

   RunTour - Ostrava

 • Nova Sport 2

  • NBA: New York Knicks - Dallas Mavericks

   13:00 14:50
   14:50

   RunTour - Ostrava

   15:00

   NHL: Washington Capitals - Columbus Blue Jackets

   16:45

   Element (417)

   17:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   21:00

   NBA Classic Games: Dallas Mavericks - Oklahoma City Thunder

Celý program