Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Tenistka US Open

Smutek z úmrtí tchána: Plíšková se na tiskovce rozbrečela a odešla

Karolína Plíšková
Zdroj: YouTube.com

Prohrála ve čtvrtfinále se Serenou Williamsovou, ale sama ví, že jsou v těchto dnech důležitější věci, než je tenis. Karolínina Plíšková se těžce vyrovnává se smrtí svého tchána – otce Karolína manžela a manažera Michala Hrdličky. Na tiskové konferenci se kvůli této smutné události rozbrečela a odešla.

Po zápase se Serenou Williamsovou, do kterého vstoupila skvěle, ale nakonec ho prohrála 0:2, neměla bůhvíjak špatnou náladu. Novinářům na tiskové konferenci ochotně odpovídala. "Jsem samozřejmě zklamaná, protože jsem mohla zahrát o hodně líp. Na druhou stranu bych před turnajem za čtvrtfinále dala úplně všechno," cituje slova Plíškové z tiskovky portál Tenisový svět.

 

 

Karolína po prohraném čtvrtfinále na US Open věří v lepší zítřky. "Cítím z týmu, co jsem si teš sestavila, že by to mohlo do budoucna fungovat. Říkají mi dobré věci a mám velký prostor se zlepšit. Pár turnajů ještě zbývá a věřím, že se ještě něco povede," doplnila.

 

 

Jenže pak to přišlo. Otázka na tělo, ale otázka, která se prostě očekávala. "Jak se vám hrálo po rodinné tragédii?" ptal se novinář, který narážel na nedávnou smrt otce Michala Hrdličky (více v článku výše). "Bylo to samozřejmě těžké, nejvíc pro Michala. Jsem ráda, že tady se mnou zůstal. Bylo ve vzduchu, co vůbec dál udělat, ale bojovali jsme prostě pro..." nedořekla Plíšková a s pláčem opustila tiskovou konferenci.

 

Organizátoři US Open však tento moment z oficiálního záznamu tiskové konference z pochopitelných důvodů vystříhli. Veřejnosti to ale samozřejmě neuniklo a mnozí smutný moment rozebírali na sociálních sítích. 

 

Plíšková měla ke tchánovi velmi dobrý vztah. Ještě před tím, než prohrál těžký boj s rakovinou prostaty, měla rodině svého manžela dokonce finančně pomoci a to nemalým způsobem. Podle deníku Blesk měla Plíšková vložit své finance do něčeho, co se týkalo Hrdličkových a rodina za to tenistce ručila svou vilou v Jesenici.

 

 

Dle zmíněného média mohlo jít o to, že se Hrdličkovi kvůli nemoci Václava Hrdličky dostali do finančních problémů, ze kterých jim právě Karolína pomáhala.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:35

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   23:35

   Večerní Sportovní noviny

   23:40

   Cyklomagazín (3)

   23:50

   Nova Cup 2019 – Sahara Race

   00:00

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   01:45

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

 • Nova Sport 2

  • 23:00 00:40

   Ragby: Wales - Anglie

   00:40

   Rychlá kola (8)

   01:05

   Truck Racing Magazine (6)

   01:25

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Brestois

   03:05

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (2/3)

   09:00

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

Celý Program