krutý osud

Smutek nejen v Plzni. Čišovský měl respekt u všech fotbalistů

Marian Čišovský a Pavel Horváth
Zdroj: Profimedia
Marian Čišovský a Pavel Horváth
Téma:

Když Marian Čišovský přišel v roce 2011 do Plzně, málokdo si uvědomoval, jakého fotbalistu česká první liga získala. Stačily tři sezony, aby slovenský stoper přesvědčil. Bohužel, v březnu 2014 odehrál poslední zápas…

Mariana Čišovského si vytáhl do Plzně trenér Pavel Vrba, který znal jeho kvality ze slovenské reprezentace i z působení ve slovenské lize. Viktoria totiž získala v roce 2011 svůj první mistrovský titul a bylo potřeba vyztužit defenzivu.
 


Pod Vrbovou taktovkou se pak rozehrála do životní formy čtveřice František Rajtoral – David Bystroň – Marián Čišovský – David Limberský. Smutným faktem je to, že život tří opor obrany Viktorie skončil předčasně. Plzeň ale i díky Čišovskému a spol. dokázala sehrát vyrovnané zápasy třeba s AC Milán, za který tehdy hrál Zlatan Ibrahimovič a čelila i Barceloně v čele s Messim.V dalších dvou sezonách byl Čišovský lídrem obrany, to už vedle něj hráli Radim Řezník či Václav Procházka. Do Štruncových sadů zamířily další velkokluby jako Bayern Mnichov či Manchester City. Slovenský stoper byl i u doposud posledního zápasu Viktorie v Lize mistrů, který Západočeši vyhráli 2:1 nad CSKA Moskva. To se psal prosinec roku 2013 a na hřišti před ním režíroval hru Pavel Horváth.
 


Právě Horváth patřil k nejbližším Čišovského přátelům a založil na podporu svého kamaráda Spolek 28. Právě toto číslo Čišovský na zádech nosil. Když vyšla najevo zpráva o smrti fotbalového bojovníka, shrnul Horváth také vše do tří výstižných a smutných vět. „Odchází kamarád, bojovník. Je mi smutno, temno... Děkuju Ti za vše!“ napsal Čišovskému na rozloučenou.


Kromě Pavla Horvátha ale připojovali v neděli ráno kondolence fotbalové kluby nejen z Česka, Slovenska, ale i Španělska či Rumunska. Připojila se i tenistka Karolína Plíšková.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Gruzie - Fidži

   12:55 14:55
   14:55

   Element (428)

   15:10

   Ragby: Irsko - Skotsko

   17:10

   Major League Soccer Highlights (17)

   17:40

   Ragby: Wales - Itálie

   19:35

   NBA 2020

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Nîmes Olympique - Olympique Marseille

   12:30 14:15
   14:15

   Tipsport online Mistrovství České republiky a Slovenska 2020 v šipkách

   16:40

   Lukáš Pešek Riding School - Nová generace

   16:55

   Fotbal: Stade Rennes - RC Lens

   18:55

   Fotbal: Sporting Kansas City - Minnesota United FC

   20:40

   Element (428)

Celý program