Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 21. 9. 2018
Trenérská vytrvalost

Smrtelná nemoc ho nezastavila. Tabárez zůstane u reprezentace

Trenér Uruguaye Oscar Tabaréz
Zdroj: Profimedia

Na mistrovství světa šel na lavičku o berlích, nebo ho dovezli na vozíku. Teď píše Óscar Tabárez další pokračování jeho příběhu. I s neuropatií totiž prodloužil smlouvu s uruguayskou reprezentací.

Uruguayský svaz oznámil, že s koučem podepsala další čtyřletou smlouvu. Pokud jednasedmdesátiletého trenéra nezradí zdraví, mohl by být u pátého mistrovství světa. Se zdravím to je ale u Tabáreze už teď špatné. Trpí totiž nevyléčitelnou neuropatií.


Kvůli ní ho na světovém šampionátu v Rusku doprovázel lékařský tým a na hřišti se pohyboval s berlemi. „Žiju bez bolesti. Tato neuropatie mi sice někdy způsobuje problémy, zejména při chůzi, ale je to jako s každou nemocí. Někdy je to horší, někdy lepší," popisuje Tabárez svoji nemoc.


El Maestro (učitel), jak Tabáreze přezdívají, poprvé trénoval Uruguay mezi lety 1988 až 1990, kdy s ní postoupil do finále jihoamerického šampionát a na mistrovství světa. Zpět na lavičku reprezentace se vrátil v roce 2006 a byl s týmem na šampionátech v letech 2010, 2014 a na tom letošním v Rusku.
 

Díky své vytrvalosti s uruguayskou reprezentací je rekordmanem v počtu odtrénovaných mezinárodních zápasů u jednoho týmu. Během 185 utkání skončil na čtvrtém místě na šampionátu v roce 2010 a o rok později dokonce ovládl Copa Amériku.

 

hp TN.cz