Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.4. 2016 20:27
rozhovor mrazivá slova

Smrt? Žádné téma! řekla Baletová. Za dva týdny zemřela pod lavinou

Byl to jeden z posledních rozhovorů, které snowboardistka Estelle Baletová poskytla médiím před svým tragickým skonem. Před dvěma týdny, těsně před tím než obhájila titul světové šampionky, se rozpovídala o všem možném. Řeč přišla i na téma nebezpečí a smrti.

Jsou to dva týdny zpátky, co měla Estelle Baletová těsně před dalším z vrcholů své kariéry. Jen den před tím, než získala světovou trofej z Freeride World Tour, ještě stihla poskytnout interview švýcarskému deníku Blick.

 

Řeč samozřejmě byla především o jejím sportu. Ale nejen o něm, slovo padlo i o rodině. „Milují můj sport. Oba jsou skvělí lyžaři a vědí, že nejsem blázen,“ prozradila na téma, zda o ni její rodiče při závodech mají strach.

 

Rozhovor se samozřejmě točil i kolem nebezpečí, které její disciplína skýtá. „Nejsme blázni. Všechno si analyzujeme, abychom minimalizovali rizika. Pro mě je náš sport méně nebezpečný než sjezd na lyžích,“ řekla přesvědčivě.

A nebezpečí smrti? To si vůbec nepřipouštěla. Jak sama řekla, myšlenky na smrt pro ni před závody nebyly žádné téma. „Nikdy,“ prohlásila kategoricky. „I když nehody nelze vyloučit, je třeba nemyslet na to negativní. V opačném případě nejste při závodě v mentálně dobrém stavu,“ prozradila svůj recept.

 

Smrt ji však nakonec dohnala velmi předčasně. Dnes ráno ji při natáčení filmu v horách zavalila lavina. Bylo jí pouhých jednadvacet let.
 

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: St. Louis Blues - Winnipeg Jets

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   12:55

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   13:25

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   10:45

   Ligue 1 Preview (33)

   11:15

   Fotbal: LA Galaxy - Houston Dynamo

   12:55

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   14:55

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   16:55

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

Celý Program